293031626 801813967860605 2462224448091333898 n2022 m. liepos 15 d. Gelgaudiškio dvare įteikti brandos atestatai šešiolikai Šakių r. Lukšių V. Grybo gimnazijos Gelgaudiškio vidurinio ugdymo skyriaus IV-os laidos abiturientų.

Šventės metu nuskambėjo daug prasmingų palinkėjimų, jautrių žodžių, aplodismentų. Abiturientus sveikino gimnazijos direktorė N. Šapolienė, Šakių r. meras E. Pilypaitis, Šakių r. Švietimo, kultūros ir sporto vedėjas D. Aštrauskas, Gelgaudiškio seniūnas V. Dumčius, klasės vadovė R. Dabašinskienė, abiturientų vardu kalbėjo M. Sutkutė, tėvų vardu – I. Pedzevičienė. Šventę vedė mokytoja V. Sluoksnaitienė, kūrinius pianinu atliko Gelgaudiškio pagr. mokyklos mokinė V. Būdžiūtė.

Atsiėmę atestatus, apdovanoti gimnazijos dovanomis ir padėkomis už įvairias veiklas bei artimųjų ir draugų gėlėmis, abiturientai žengė į naują gyvenimo etapą.

R. Dabašinskienė

Žmonėms, kurie sugeba adekvačiau suvokti, suprasti ir įvertinti kitų emocijas, geriau sekasi lanksčiai prisitaikyti prie socialinės aplinkos pasikeitimų ir sukurti palankius socialinius ryšius. Ugdyti emocinį intelektą būtina nuo mažens. Tai ypač svarbu mokykloje, nes  aukštas emocinis intelektas padeda mokiniui suvaldyti stresą bei atpažinti savo jausmus, o pajutus neigiamų emocijų bangą, galima laiku užkirsti joms kelią. Tai leidžia išvengti konfliktų su aplinkiniais, o streso valdymas skatina  pozityvumą ir padeda pasiekti geresnių rezultatų. Pozityviai nusiteikęs ir nepavargęs žmogus visada atviresnis pokyčiams, iššūkiams, labiau pasitikiti savo jėgomis ir drąsiai išbando naujas veiklas,  neprarasdamas savojo „aš‘.

Emociškai stiprus žmogus lengvai nepasiduos kitų  žmonių įtakai ir bus ištikimas pats sau. Jis visada mokės įvertinti savo veiksmus, aktyviai reflektuodamas pasidarys išvadas ir toliau galės sėkmingai judėti savo užsibrėžtų tikslų link. Gerai išlavintas emocinis intelektas padeda žmogui sugyventi su pačiu savimi ir atsakyti į klausimas, kas aš esu, ko noriu, kur einu ir kaip man to sėkmingai pasiekti.

Aukšto emocinio intelekto mokiniai pasižymi atvirumu, mokejimu įvardinti, kaip jie jaučiasi, todėl mokytojui nereikia spėlioti apie vaiko emocinę būklę. Tokie mokiniai  puikiai dirba grupėse, jiems sekasi bendrauti su aplinkiniais, ir tiek mokiniui, tiek mokytojui tampa lengviau pasiekti geresnių rezultatų.

Suprasdami šiuolaikinės visuomenės lūkesčius ir savo kaip mokytojų misiją modernioje mokykloje, dalyvavome kursuose, kuriuose gauta informacija dalijamės su kolegomis rajone ir visoje Lietuvoje.

Šios informacinės brošiūros duomenimis galima remtis planuojant ugdomąsias veiklas, o kilus klausimų, konsultuotis su Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos pedagogėmis (Alma Petraitiene, Violeta Mikelaityte) arba mokyklos direktore Odeta Dailidiene.

Informacinis leidinys (Brošiūra)