230561061 4149436261840336 7564106584811754985 nŠakių rajono Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos mokiniai - Kamilė Mockute, Ieva Sakalauskaitė, Ignas Bataitis ir Julius Ūsavičius dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotame tarptautiniame projekte „Aš gamtininkas“. (Mokytojos - Lilija Ūsienė, Rita Murauskienė).

Konferencijos metu mokiniai pristatė du darbus: „Griežlių stebėjimas Panemunių regioniniame parke“ ir „Bebrų veiklos įtaka Šilupės upelio ir jo pakrančių aplinkai“. Komisija geriausiai įvertintų darbų autorius pakvietė dalyvauti projekto „Aš gamtininkas“ mokslinėje ekspedicijoje Lenkijoje.

Rugpjūčio 2-5 dienomis į mokslinę ekspediciją kartu su kitų Lietuvos mokyklų moksleiviais ir mokytojais, išvyko septintos klasės mokinės Ieva Sakalauskaitė, Deimantė Viliušytė bei mokytojos – Rita Murauskienė ir Violeta Mikelaitytė. Šios ekspedicijos metu aplankėme Štutovą, Slowinski nacionalinį parką, Helio pusiasalį, Gdynią, Gdanską. IMG 9717Tyrinėti gamtą - bioįvairovę mums padėjo gamtininkai - Almantas Kulbis, Gediminas Petkus, Tomas Pocius. Almantas mus supažindino su kopų, druskingų pievų, pelkių augalija. Paukščius stebėti, pažinti mokė Gediminas, su vabzdžiais supažindino ir apie Baltijos jūroje gyvenančias žuvis pasakojo Tomas. Visi ekspedicijos dalyviai buvo skatinami naudotis iNaturalist programa. T.Pocius informavo, kad per šias dienas identifikavome apie 519 rūšių. Kopose pamatėme smėlinę auslindą (Lietuvos raudonoji knyga), jūrų gilias, druskingose pievose – pajūrinę pienažolę (Lietuvos raudonoji knyga), pelkutėje – nepaprasto grožio mažytes saulašares, prie jūros ir ežeriukų - kirus, žuvėdras, kormoranus... Kelionė paliko neišdildomą` įspūdį ir vaikams, ir mokytojams, ir tėvams: Slowinski nac. parkas – keliaujančios kopos (aukščiausia - 42 m.), negyvas miškas, nuostabaus grožio Gdansko senamiestis, Akvaparkas ir pasiplaukiojimas šalia ryklių, Gdynės akvariumas.Kelionės metu klausėmės paskaitų, dalyvavome konkurse, atpažinome paukščius, piešėme pasirinktą vabzdį, reflektavome - visi džiaugėsi patirtais įspūdžiais, pamatyta gamta ir nuostabia bendraminčių kompanija, įgytais naujais draugais. Gavome dovanų, prizų ir pažymėjimus. 

Mergaičių mintys apie kelionę:

Ieva:

Įspūdžių buvo labai daug, tačiau daugiausiai įsiminė Gdansko senamiestis, Rumios akvaparkas, Gdynios akvariumas, Slowinski nacionalinis parkas ir jame esančios kopos. Pamačiau daug įvairių augalų ir vabzdžių rūšių, bei išgirdau daug paukščių. Bendrakeleiviai buvo itin draugiški, todėl radome daug draugų. Labai dėkojame mokytojoms suteikusioms mums galimybę patekti į tokią nuostabią kelionę.

IMG 9932Deimantė:

Visa kelionė man labai patiko, važiavome kalvotomis vietovėmis, žygiavome miško takeliais, pažinome daug įvairių gyvūnų ir augalų rūšių, matėme ir aplankėme daug ežerų, buvome prie jūros. Sužavėjo plačios smėlėtos jūros pakrantės, aukštos kopos. Patiko Gdynės akvariumas, Akvaparkas. Dvi valandas plaukėme laivu į Gdanską, matėme nuostabų Gdansko senamiestį, Kelionės vadovai įdomiai pasakojo apie gamtą, supažindino su vietine flora ir fauna. Visi dalyvavę ekspedicijoje buvo labai geranoriški, linksmi, susiradome daug naujų draugų. Džiaugiuosi, kad galėjau dalyvauti tokioje puikioje kelionėje.

Už puikią kelionę esame dėkingi LMNŠC gamtos ir ekologijos skyriaus vedėjui Almantui Kulbiui, gamtininkams Gediminui Petkui, Tomui Pociui, gidei, vairuotojams bei mūsų mokyklos direktorei Odetai Dailidienei ir vairuotojui Vidmantui.

Rita Murauskienė

Informacija

Teisinė forma:
savivaldybės biudžetinė įstaiga

Buveinės adresas:
Mokyklos g. 1, Gelgaudiškis, LT-71427, Šakių raj.

Juridinio asmens kodas:
190820419

Telefonas:
(8-345) 41 529

Elektroninis paštas:
mokykla.gelgaudiskis@gmail.com 

Pamokų laikas

  1. 800 - 845

  2. 855 - 940

  3. 950 - 1035

  4. 1055 - 1140

  5. 1200 - 1245

  6. 1255 - 1340

  7. 1350 - 1435

  8. 1445 - 1530

Projektai

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 22 svečiai ir narių nėra