Gelgaudiškio vidurinėje mokykloje - metodinis seminaras

„Informacinės technologijos dailės pamokose“

 

Kovo 23 dieną Gelgaudiškio vidurinė mokykla svetingai atvėrė duris visiems Šakių rajono dailės mokytojams, kurie susirinko į dailės mokytojos Eglės Dragūnaitytės parengtą seminarą „Informacinės technologijos dailės pamokose“. 

„Kadangi daugiau negu mano amžiui dera myliu kompiuterį ir manau, kad jis pamokose gali būti labai geras draugas ir patarėjas, tai, pasiūlius mokyklos vadovybei ir pritarus Marijampolės švietimo centrui, sutikau pasidalinti naujomis patirtimis ir svajonėmis su rajono kolegomis“, - sako mokytoja Eglė. Visiems mokytojams buvo padovanoti diskai su paruošta medžiaga dailės pamokoms, integruotų pamokų planais ir jų rezultatais. Visi grožėjosi mokytojos Eglės sumanytais ir pagamintais skirtukais. 

Kadangi rajono dailės mokytojai yra ne tik kolegos, bet ir draugai, todėl po seminaro visi vyko į panemunę pasižiūrėti šėlstančio Nemuno (potvynis kaip tik buvo pasiekęs apogėjų) ir atsigerti saldžios klevo sulos – pavasario vitaminų.

 Skirtukai    Skirtukas


Seminaras Šakių rajono lietuvių kalbos mokytojams

Vasario 26 d. Šakių „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje dvi Gelgaudiškio vidurinės mokyklos mokytojos vedė seminarą „Lietuvių kalbos ir informacinių technologijų integracija“.

Seminare mokytojos rėmėsi savo darbo patirtimi per keletą paskutinių metų, pristatė savo darbus ir atskleidė darbo integruotose pamokose privalumus ir trūkumus. Mokytojoms talkino ir mokiniai: Ugnė Uždravytė, Rimantas Pašukas, Paulius Smuikys.


Aktyvus ir prasmingas vasaros poilsis

Gelgaudiškio vidurinės mokyklos mokiniai vasaros atostogas leidžia aktyviai ir prasmingai.

Dar mokslo metų pabaigoje beveik visos klasės susiruošė į ekskursijas. Aplankytos Lietuvos sostinės: Vilnius, Kernavė, Trakai, pasigrožėta Klaipėda, Kaunu ir Druskininkais. Devintokai pasiekė net Anykščius bei Molėtus ir apsilankė observatorijoje, kur stebėjo žvaigždėtą dangų. Iš tolimų išvykų visi grįžo kupini puikių įspūdžių.

Grupė vyresniųjų klasių moksleivių, vadovaujami Gelgaudiškio kultūros namų darbuotojų E.Pilypaičio ir L.Uždravienės, dalyvavo organizuotame medžio drožėjų plenere, kurio metu gražiu mediniu tilteliu ir sūpuoklėmis praplėtė Jaunimo parką, tvarkė pažintinį taką. Plenero metu gelgaudiškiečiai ir keliavo: aplankyti Užutrakio, Taujėnų dvarai, nukeliauta iki Mažeikių, užkopta į Medvėgalį. Tokie plenerai organizuojami jau trečius metus.

Birželio 26-27 d. vadovaujami tikybos mokytojos V.Sluoksnaitienės gelgaudiškiečiai dalyvavo ir katalikiškojo jaunimo dienose Panevėžyje. Čia susirinko apie 7 tūkatančius jaunimo iš visos Lietuvos. Skambant himnui „Kelkis ir eik“, visi susivienijo šokdami, dainuodami ir taip liudydami Kristų.

Moksleiviai ne tik keliauja, bet ir gražina miestelį, dalyvauja šventėse, stengiasi kuo daugiau sužinoti.

Sėkmės visiems. Įdomių atostogų. 

Nuotraukos--->>> 


Europos egzaminas 2010

Gegužės 7 dieną Lietuvoje pirmą kartą organizuotas Europos egzaminas. Pagrindinis tikslas – patraukliomis formomis skatinti jaunus žmones domėtis Europos sąjunga, jos institucijomis, suteikti progą ir sąlygas jaunimui savarankiškai gilinti jau turimas žinias ir kasmet, gegužę, jas parodyti sprendžiant parengtas užduotis. 

Gelgaudiškio vidurinėje mokykloje Europos egzamine dalyvavo 24 mokiniai. Iš jaunesniųjų klasių nugalėtoja tapo Inga Višinskaitė (7a), o iš vyresniųjų – Aušra Višinskaitė (10).


Baigta ,,Fotono“ mokykla

Dešimtokė Gintarė Vaičaitytė sėkmingai baigė Jaunųjų fizikų mokyklą „Fotonas“ (Šiaulių universitetas, Fizikos ir matematikos fakultetas). Gintarė baigė šios mokyklos I pakopą. Mokslas tęsėsi dvejus metus.

 Pažymėjimas


3a klasės mokinys Mantas Venckus -

tarptautinio konkurso laureatas

Prasidėjus pavasariui, su 3a klasės mokiniais kalbėjome apie gamtosaugą. Nutarėme dalyvauti tarptautinėje vaikų ir jaunimo gamtosaugos akcijoje „Aš noriu gyventi‘‘, skirtai pavasario augmenijos ir gyvūnijos apsaugai, žolės ir miškų deginimo prevencijai.

Po pokalbio ėmėmės darbo. Baltuose piešimo lapuose turėjo atsispindėti mintys ir jausmai. Visi mokiniai nuoširdžiai dirbo. Jau pamokos pabaigoje pamatėme, kad ypatingai gerai perteikti pokalbio apie gamtosaugą mintis sekėsi Mantui Venckui. Jo piešinyje atsispindėjo paukštelių baimė dėl deginamos žolės. Visos piešinio spalvos šaukte šaukėsi mūsų, žmonių, pagalbos, buvo galima pajusti mažų paukštelių baimę dėl negailestingų liepsnos liežuvių, siekiančių lizdus. Liepsnose skendo didžiuliai medžiai, kurie gali teikti didžiulę naudą tiek gyvūnijai, tiek žmonijai. Taigi Manto piešinyje itin jaudinančiai buvo išreikštas skausmas ir neviltis dėl liepsnose žūstančių gyvūnėlių.

Išsiuntėme šį piešinį ir neapsirikome. Mantas Venckus tapo tarptautinio konkurso „Aš noriu gyventi‘‘ laureatu. Jis kartu su mokytoja Virginija Kasparaitiene gegužės 14 d. yra pakviestas į Vilnių atsiimti apdovanojimo.

Tai jau antras 3a klasės mokinys, tarptautinių konkursų laureatas.

Mantas Venckus

3a klasės mokytoja Virginija Kasparaitienė


Nacionalinio diktanto antras turas Vilniuje

Šiemet, kaip ir pernai, į antrąjį nacionalinio diktanto turą pateko vienuoliktokė Ugnė Uždravytė (mokytoja D.Aniulienė). Iš visos respublikos buvo pakviesta apie 100 žmonių. Jų tarpe iš Šakių rajono ne tik Ugnė, bet ir studentė Šarūnė Balsevičiūtė iš Gelgaudiškio bei dar dvi mokinės. Reikėtų pasidžiaugti tokiais rajono pasiekimais, vadinais, esame vienas raštingiausių rajonų.

Gegužės 8 d. dalyvės ir jas lydinti mokytoja bei rajono savivaldybės atstovė R.Grušienė išvyko į Vilnių. Lietuvos televizijoje 11 val. tiesioginiame eteryje daugiau kaip šimtas susirinkusių diktanto dalyvių išbandė jėgas. Šį kartą diktanto tekstą apie gimtuosius Kazlus parašė kalbininkas A.Pupkis. Rašyba nebuvo sunki, bet ,,papjovė“ skyryba. Diktavo Vilniaus Gabijos gimnazijos lituanistė A.Šventickienė. Vertinimo komisijai vadovavo VU Filologijos fakulteto dekanas A.Smetona.

Pasibaigus filmavimui, iki 16 val. visos grožėjosi Vilniumi, aplankė romantiškąjį Užupį, išvaikščiojo Vilniaus universiteto kiemelius, grožėjosi kaštonų žydėjimu prie Prezidentūros, užėjo į gotikinę šv. Onos bažnyčią bei klasicizmo stiliaus puikų statinį – Katedrą, pasikėlė ir į Gedimino pilį.

Nacionalinio diktanto galutiniai rezultatai skelbiami Taikomosios dailės muziejuje. Čia visi dalyviai galėjo apžiūrėti XVIII-XIX a. Rūbų ir bižuterijos kolekciją, pasigrožėti puikiais gobelenais, senoviškais baldais. Visi dalyviai buvo apdovanoti knygomis. Valstybinės kalbos komisijos pirmininkė I.Smetonienė paskelbė šiemet rinktą sunkiausią žodį. Lietuviams, pasirodo, sunkiausia ištarti ir parašyti žodį ,,sūkurys“.

Ugnė Uždravytė, nors ir nelaimėjo raštingiausios titulo, bet nepadarė nė vienos rašybos ar grubesnės skyrybos klaidos. Kadangi neblogai parašiusių buvo nemažai, viską lėmė tikslesnis skyrybos ženklas ar pastraipų skirstymas. Ugnė visiškai nenusiminė ir tvirtai pasižadėjo diktantą rašyti ir kitais metais.


Stasiuko mugės akimirkos

Gegužės 8 d. Gelgaudiškio vidurinės mokyklos stadionas ir prieigos prie mokyklos virte virė – prasidėjo vienuoliktoji Stasiuko mugė, jau tapusi tradicine. Pernai Gelgaudiškio specialioji mokykla mugės ,,vairą“ perdavė Gelgaudiškio kultūros centrui, tad šiemet kultūros centro direktorius E.Pilypaitis į pagalbą pasitelkė vidurinės mokyklos kolektyvą. Šiemetinės šventės tema – ekologiškas ir sveikas Stasys

Jau nuo ryto šurmuliavo prekybininkai, ant stalų išdėstę skanumynus ir gražumynus. Rinkosi pirkėjai. Nuvilnijo muzikos garsai. Pradėjo smagiai suktis E.Balčiūnienės vadovaujami šokėjai, dešimtokės merginos parodė puikią šokio kompoziciją , smagiai grojo kaimo kapela. Koncertavo ir svečiai iš Šakių, Kudirkos Naumiesčio, Varėnos.

Taigi linksmas Stasiukas visą šeštadienį kvietė gelgaudiškiečius nepasididžiuoti ir užsukti paragauti, pasišnekėti, pabendrauti, pažiūrėti... 

Nuotraukos--->>>


Gamtininkų išvyka

Jau nuo seniai užsimezgė Gelgaudiškio vidurinės mokyklos gamtininkų ir Radviliškio rajono Grinkiškio vidurinės mokyklos moksleivių draugystė. Grinkiškio moksleiviai prieš keletą metų lankėsi Gelgaudiškyje, o dabar gelgaudiškiečiai su mokytojomis R.Murauskiene ir V.Kurtinaitiene išsirengė į svečius.  

Gegužės 4 dieną pilnas mokyklinis autobusiukas pajudėjo šiaurės pusėn. Atvykę į Grinkiškio vidurinę mokyklą, susipažino su svetingais devintokais ir jų mokytoja, apžiūrėjo mokyklą, aplankė muziejėlį, pasivaišino ir visi kartu išvažiavo į Burbiškių dvarą Visus tiesiog sužavėjo tulpių karalija, įspūdinga autentiška rūmų aplinka, romantiška aplinka (yra net 20 tiltelių). Kelionės metu aplankė ir Šeduvos malūną.  

Grįžę į Grinkiškį, gelgaudiškiečiai pristatė savo mokyklą skaidrėse, geriau susipažino, pabendravo. Grįždami dar aplankė Maironio gimtinę. Gamtininkai ir mokytojos buvo labai patenkintos įspūdingai, linksmai ir prasmingai praleista diena.

Nuotraukos--->>> 


Gatvės muzikos dienos Šakiuose

Gegužės 1 d. popietę Šakiuose galima buvo pasiklausyti gyvos muzikos – gitaristai grojo gatvėse praeiviams. Prie prekybos centro „Gulbė“ muzikavo šakiečio Arūno Danieliaus į renginį kviesti gitaristų klubo nariai; prie kultūros centro „Jaunystė“ negausių praeivių dėmesį bandė atkreipti dalis jaunimo muzikos grupės „Lingis park“ su bendraminčiais; prie „didžiojo“ prekybos centro „Maxima“ gitaromis brazdino ir dainas traukė būrelis jaunųjų gelgaudiškiečių: Deividas, Emilija, Marija ir Gabrielė. Jiems sekėsi labai gerai, galbūt todėl, kad ir patys šie žmonės yra linksmi ir betarpiški. Visada malonu jų klausytis.

 Gatvės muzika


Svečiuose pas gaisrininkus

Kiekvienais metais rajono gaisrininkai skelbia rašinių ir piešinių konkursą Florijono dienai pažymėti. Šiais metais į minėjimą iš Gelgaudiškio vidurinės mokyklos buvo pakviesti dalyvauti keturi mokiniai: 3a klasės mokinys Jonas Liaudaitis (mokytoja V.Kasparaitienė), Augustė Dailidaitė (mokytoja V.Kasparaitienė), Ieva Rimaitė (mokytoja V.Vilčinskienė), Kamilė Danielevičiūtė (Mokytoja O.Unikauskienė). Jų piešiniai įvertinti puikiai. Šventės metu mokiniai matė uždegtą lengvąjį automobilį, jo gesinimo procesą. Stebėjo, kaip aukštai gaisrininkai gali iškelti kopėčias. Vaikams buvo priminta, kokiais telefono numeriais reikia kviestis pagalbą. Laimingi, su atminimo dovanėlėmis laureatai grįžo namo.

 Pas gaisrininkus


Metų atradimas ir pergalė

Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija šią žiemą paskelbė fotografijų konkursą „Miško sakmės“. Ryžomės dalyvauti ir mes – mokyklos fotografai menininkai. Nuolatos fotografuojantys, daug ir reguliariai dirbantys moksleiviai visada turi nors keletą labai pavykusių nuotraukų, kurias galima rodyti visiems ir tikrai nebus gėda.  

Mūsų mokykloje tikrai daug visapusiškai gabių vaikų. Kai kurie iš jų apie tai nieko nežino, nes, tiesą pasakius, nieko nedaro, kad sužinotų. Panašiai būtų nutikę ir dvyliktokei Raimondai Kleinytei. Raimonda iki dvyliktos klasės išgyveno, sulaukė pilnametystės nežinodama, kad sugeba pastebėti supančiame pasaulyje dalykus, kurių nemato kiti. Ji sugeba pastebėti subtilų gamtos grožį, šviesą spindinčią sniege, vandens šukuojamų žolių faktūrą.

 Raimondos forografija


Į svečius pas lukšiečius

Balandžio 13 dieną Lukšių Vinco Grybo vidurinėje mokykloje vyko respublikinė mokslinė konferencija „Dvasinių vertybių kaita šiuolaikiniame gyvenime“. Ne pirmus metus vykstančią konferenciją inspiravo knyga „Dvasingumas žmogaus pasaulyje“. Tarp jos autorių yra ir buvęs šios mokyklos auklėtinis, pirmos laidos abiturientas prof. habil. dr. Juozas Mureika.

Į šią konferenciją vyko ir grupelė Gelgaudiškio vidurinės mokyklos mokytojų bei vyresniųjų klasių mokinių. Visų įspūdžiai tikrai labai geri, nes tai aktuali tema. Vienuoliktokėms labiausiai patiko Lukšių Vlado Grybo lietuvių kalbos mokytojos Stasės Burkšaitienės ir kunigo Ryčio Baltrušaičio pranešimai.

 Lukšiuose 1 Lukšiuose 2 Lukšiuose 3


Sėkmė jaunųjų geografų olimpiadoje

Rajoninėje 6-8 klasių geografų olimpiadoje puikiai sekėsi gelgaudiškiečiams. Tarp vidurinių mokyklų septintokų trečią vietą užėmė Inga Višinskaitė iš 7a klasės. Tarp aštuntokų toli pralenkęs visus pirmą vietą iškovojo Aleksas Narkevičius. Abiejų geografų mokytoja Lilija Ūsienė. Sveikiname abu prizininkus ir jų mokytoją. Sėkmės!

Geografai


Jaunosios Gelgaudiškio krepšininkės nenugalimos

Kūno kultūros mokytojas Žydrūnas Antanaitis džiaugiasi savo jaunosiomis krepšininkėmis. 5-7 klasių mergaičių komanda iškovojo pirmą vietą rajone. Veržlios, sportiškos, energingos mergaitės nepaliko vilčių varžovėms. Sveikiname jas ir linkime gražių pergalių ir ateityje.

 Krepšininkės


Festivalis „Dainuojame užsienio kalbomis“

Šiemet balandžio 23 d. rajoninis dainų festivalis užsienio kalbomis vyko Plokščiuose. Dalyvavo Gelgaudiškio vidurinės mokyklos 10-11 klasių merginų grupė su nuotaikinga vokiška dainele, grupė MEG su angliška dainele ir grupė ANEIM su rusiška daina. Daugiausia žiūrovų simpatijų pelnė mergaičių duetas iš Kriūkų ir Šakių gimnazijos choras. Mūsiškiai grįžo su gera nuotaika: padarė viską, ką galėjo, ir puikiai pasirodė. Kitą metą festivalis „Dainuojame užsienio kalbomis“ vyks Gelgaudiškyje

Nuotraukos--->>> 


Respublikoje - antra

Dešimtokė Vasarė Aniulytė, paskatinta istorijos mokytojos Odetos Dailidienės, dar vasario mėnesį parašė rašinį ir nusiuntė konkursui „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Ji aprašė savo senelių tremtinių istoriją. Neseniai sulaukė džiugios žinios – ji, kaip laureatė, su mokytoja pakviestos į Vilnių. Nuvykusios dar labiau apsidžiaugė – rašinys įvertintas antrąja vieta. Vasarė sako, kad labai mielos dovanos, bet užvis smagiausia, kad visi laureatai (rašinio, piešinio ir dainos) buvo pakviesti į Seimo rūmus, po to apsilankė KGB kalėjimo rūsiuose, Tuskulėnų dvare ir kolumbariume ir grožėjosi Vilniaus senamiesčio vaizdais.

Nuotraukos--->>> 


Tarptautiniame ,,Matmintinio“ konkurse

iškovota pirma vieta

Balandžio 24 d. Gintarė Vaičaitytė kartu su mokytoja ir mama Aurelija Vaičaitienė išvyko į Latvijos sostinę Rygą, kur Rygos pirmojoje gimnazijoje vyko tarptautinio „Matmintinio“ konkursas finalinis turas. Neseniai iškovojusi pirmąją vietą respublikoje, Gintarė labai rimtai ruošėsi paskutiniajam turui – juk teks kautis su Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Slovėnijos atstovais. Nors ką tik iš kelionės, bet įtempusi visas jėgas, ji susikaupė ir tapo nugalėtoja. Visą kovos eigą galima buvo stebėti per internetą. Iki paskutinės minutės Gintarė rinko taškus ir pagaliau galėjo atsikvėpti – ji nepavejama – surinko penkiakovėje 26 757 taškus ir pralenkė pagrindinę varžovę estę Kadi 133 taškais paskutinę minutę. Gintarė parsivežė diplomą ir taurę Pranglimine World record breaker 2010

Sveikiname šauniąją Gintarę ir jos mokytoją (mamą) A.Vaičaitienę. Linkime ir ateityje daug pergalių.

 Matmintinis 1  Matmintinis 2


Respublikiniame „Matmintinio” konkurse

Balandžio 17 d. Kaune KTU Informatikos fakultete vyko respublikinis ,,Matmintinio“ turas, į kurį buvo pakviestas ir 6 Gelgaudiškio vidurinės moyklos moksleiviai (1-3 klasės -1, 7-12 klasės – 5 ).   Džiugu, kad visiems sekėsi gerai.  

Trečiokas Dovydas Urbonavičius užėmė 9 vietą. Jis konkurse dalyvavo jau antrą kartą. Šaunuolis. Tarp 7-12 klasių atstovų mūsiškės pasirodė tiesiog puikiai. Septintokės Simona Veličkaitė Inga Višinskaitė buvo jauniausios savo grupės dalyvės, jos konkurse dalyvavo pirmą kartą. Dešimtokės Akvilė Vaičaitytė ir Aušra Višinskaitė šiame konkurse jau nebe naujokės, jos užėmė 8 ir 6 vietas. 

Kaip ir pernai, taip ir šiemet nepralenkiama buvo dešimtokė Gintarė Vaičaitytė, kuri iškovojo 1 vietą ir buvo apdovanota nešiojamu kompiuteriu. Ji balandžio 24 dieną kartu su savo mokytoja ir mama Aurelija Vaičaitiene vyks į tarptautinį „Matmintinio“ turą Latvijos sostinėje Rygoje. Čia dalyvaus estai, latviai, lietuviai ir slovėnai. Linkime Gintarei kuo didžiausios sėkmės. 

Atvykę sirgaliai susirinko kitoje auditorijoje ir palaikė saviškius, taip pat susitiko su televizijos žvaigžde Justu Jankevičiumi. Konkurso metu iš Gelgaudiškio atvykusi palaikymo grupė per ekraną stebėjo draugų darbą, besikeičiančius rezultatus. Visus dalyvius jie pasveikino skambia daina. Juk kaip smagu išeiti iš auditorijos konkursantams ir patekti į ratą draugų, kurie džiaugiasi ir palaiko. 

Nuotraukos--->>>  


Šokių šventėje Jurbarke

Balandžio 15 dieną mūsų geltonasis autobusiukas, pilnas jaunučių tautinio šokių kolektyvo šokėjukų, išriedėjo į Jurbarką. Vytauto Didžiojo vidurinėje mokykloje vyko šokių šventė „Mokykloje smagu“, į kurią buvome pakviesti ir mes.  

Nežinom, ar šioje mokykloje visada smagu, bet tądien tikrai vyravo šventinė nuotaika. Artėjant prie mokyklos, pamatėme kiemo takus aptūpusius vaikus. Pasirodo, tai mokyklos pradinukai, kurie su kreidelėmis piešė vaisius, daržoves, žodžiu tai, kas sveika valgyti. Jie mums paaiškino, „kad augti smagiems galima tik puoselėjant sveikatą, o tą padaryti padeda grynas oras, fizinis krūvis ir natūralus maistas“. Žinoma, ir gera nuotaika. O jos tikrai netrūko. 

Persirengę nuskubėjome į aktų salę, kurioje   šurmuliavo gausus būrys šokėjų, dainininkų, muzikantų (šventėje dalyvavo 22 kolektyvai iš 16 mokyklų). Koncertas prasidėjo jurbarkiečių mokyklos daina, direktoriaus sveikinimu ir mūsų „Kepurine“. Į sceną vienas po kito lipo atlikėjai. Savo nuoširdumu žavėjo mažiausi šventės dalyviai darželinukai. Skirsnemuniečiai grojo fleitomis, smagiai sukosi šokėjai iš Vilkyškių, Jurbarko, skambias dainas traukė jungtinis choras. 

Šventės pabaigoje šeimininkai mums padėkojo už gražų pasirodymą, įteikė didžiulę „tūtą“ saldainių, šventės simbolį- linksmąjį varliuką. Smagūs išskubėjome namo. O ausyse vis skambėjo finalinė visų dalyvių atliekama daina „Gera būti kartu“. Juk kaip būtų gera, kad visiems „mokykloje būtų smagu“.

Vadovė E.Balčiūnienė


„Lietuvos pasakų knygoje“ – ir 3b klasės mokinės

Šarūnės Kriaučiūnaitės pasakos 

Jau antri metai 3b klasė dalyvauja respublikiniame konkurse „Lietuvos vaikų pasakos“. Praeitais mokslo metais laureatais tapo Kamilė Bybartaitė ir Vilius Jurkšaitis. Šiais mokslo metais Šarūnė Kriaučiūnaitė pateikė net tris pasakaites. Dvi iš jų reikli komisija išrinko trečiajai „Lietuvos vaikų knygai“. Šarūnė pripažinta šių mokslo metų konkurso laureate. Sėkmę jai atnešė pasakos „Kur keliauja debesys“ ir „Kaip atsirado šv. Kalėdos“. Gegužės 7 d. ji ir jos klasės draugai pakviesti dalyvauti trečiosios knygos „Lietuvos vaikų pasakos“ sutiktuvėse, kurios vyks Kauno valstybiniame lėlių teatre. Čia bus skaitomos gražiausios pasakos, apdovanojami jaunieji kūrėjai. Šarūnei trečioji pasakų knyga bus įteikta dovanų kaip bendraautorei. Visi dalyviai bus pakviesti pasižiūrėti spektaklį „Užburtos šalies paslaptis“. 


Jaunoji smuikininkė

Gelgaudiškio vidurinės mokyklos trečiokė, Šakių meno mokyklos auklėtinė Ugnė Samajauskaitė iš respublikinio konkurso grįžo laimėjusi antrąją vietą. 

Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje kovo 26-28 dienomis vyko respublikinis įžymaus smuikininko pedagogo J.Urbos vardo stygininkų konkursas. Jame dalyvavo 6-18 metų muzikos ir meno mokyklų auklėtiniai iš visos Lietuvos, o mūsų rajonui atstovavo trys Šakių meno mokyklos parengti moksleiviai. Labiausiai sėkmė lydėjo gelgaudiškietę Ugnę Samajauskaitę, kuri įvertinta antrąja vieta. Šaunuolė Ugnė, linkime jai sėkmės.


Dvyliktokai ruošiasi dailės egzaminui

Iš pasirenkamųjų abitūros egzaminų Gelgaudiškio vidurinės mokyklos mokiniai bene gausiausiai pasirinko dailės egzaminą. Kaip dailės mokytoja E.Dragūnaitytė sako, tai ypatingas egzaminas, nes susideda iš dviejų dalių: testo ir kūrybinio darbo. Visų rajono dvyliktokų, pasirinkusių šį egzaminą, kūrybinių darbų peržiūra vyks balandžio 12d., 30 d. ir gegužės 12 d., o galutinis etapas – testas – birželio 3 d. 

Gelgaudiškiečiai savo kūrybiniams darbams pasirinko tapybos, fotografijos, grafikos, medžio dekoracijos, koliažo techniką. Darbas dailės kabinete virte verda. Mokytoja džiaugiasi, kad dauguma nepaprastai darbštūs, apsisprendę laikyti egzaminą jau pernai, todėl garantuoja, kad jie išlaikys puikiai. Kai kuriems reikėtų palinkėti daugiau darbštumo, atsakomybės ir brandumo. Ne veltui vidurinės baigimas dar vadinami brandos egzaminais.

   Ruošiasi egzaminui 1  Ruošiasi egzaminui 2

   Ruošiasi egzaminui 3  Ruošiasi egzaminui 4


Gelgaudiškietės dalyvavo

,,Maisto banko“ surengtoje akcijoje

Balandžio 9–10 dienomis „Maisto bankas“ pakvietė aukoti maisto skurdžiai gyvenantiems Lietuvos žmonėms. Pasak „Maisto banko“ direktorės D.Žebrauskaitės, sunkmečiu paramos maistu poreikis išaugo daugiau nei tris kartus. 230 – tiek „Iki“, „Maxima“, „Rimi“, „Supernetto“ ir „Cento“ parduotuvių 37 miestuose įsitraukė į pavasarinę paramos maistu rinkimo akciją. 

Penktadienį (15-21 val.) bei šeštadienį (10-20 val.) parduotuvėse budėję akcijos savanoriai kvietė pirkėjus vargingiau gyvenantiems kaimynams nupirkti miltų, aliejaus, konservų ar kitų būtiniausių maisto produktų. „Maisto banko“ akcijos metu paaukoti produktai bus perduoti nepasiturinčiaisiais besirūpinančioms nepelno organizacijoms. Paramą maistu savanoriškai padės rinkti įmonių „City Service“, „Swedbank“, „Kraft Food Lietuva“, „Verslo žinios“, „Unilever“ įmonių darbuotojai. 

Šakių rajonpo moksleivių tarybos nariai taip pat aktyviai dalyvavo šioje akcijoje, tarp jų ir trys gelgaudiškietės: vienuoliktokės Loreta Liubinaitė ir Žydrūnė Damkutė bei dešimtokė Lina Dabašinskaitė. Prie MAXIMOS durų visus lankytojus pasitikdamos su plačia šypsena, jos dalino spalvingas skrajutes, supažindino su akcijos tikslais ir kvietė joje dalyvauti. Beveik visi penktadienio popietės pirkėjai geranoriškai atsiliepė į kvietimą ir krovė nupirktus produktus į atskirus vežimėlius.

 Akcia


Baigta Lietuvos jaunųjų matematikų mokykla

Lietuvos jaunųjų matematikų mokykla (LJMM) buvo atkurta 1998 m. Nuo 1998 m. Lietuvos jaunųjų matematikų mokyklą baigė dešimt laidų - 3439 mokiniai.  LJMM tęsia 1969-1989 metais veikusios Lietuvos jaunųjų matematikų neakivaizdinės mokyklos darbą. Mokymasis Lietuvos jaunųjų matematikų mokykloje yra neakivaizdinis ir trunka dvejus metus. Per šį laiką reikia atlikti 8 užduotis ir išlaikyti baigiamąją užduotį. Daugelis įstoja į šią mokyklą, bet ne tiek daug ją baigia. 

Šiemet balandžio 10 d. Vilniuje sėkmingai įveikusi baigiamąją užduotį Lietuvos jaunųjų matematikų mokyklos pažymėjimą gavo ir Gelgaudiškio vidurinės mokyklos abiturientė Jurgita Vaičaitytė. Sunkus dvejų metų darbas vainikuotas pergale, kuri suteikia ne tik pažymėjimą, bet ir leidžia patikėti savo jėgomis, su šviesiomis viltimis žvelgti į ateitį.

 Pažymėjimas


Pradinukų pergalės

Per pavasario atostogas kaip ir kasmet į rajono centrą Šakius vyksta pradinių klasių mokiniai varžytis įvairiuose konkursuose. 

Šiemet pirmą kartą konkursas vyko ir pirmokams. Jie turėjo dailiai nurašyti nurodytą tekstą. Pirmokams tai gana sudėtinga užduotis, nes reikia taisyklingai parašyti kiekvieną raidę. Gelgaudiškio vidurinės mokyklos pirmokams atstovavo Vaida Mankutė (mokytoja D.Dumbliauskaitė). 

Antrokai rašė diktantą. Iš Gelgaudiškio vidurinės mokyklos dalyvauti šiame konkurse vyko Monika Sember (mokytoja V.Mačiulskienė) ir Darius Bugys (mokytoja D.Meškauskienė). Net 7 rajono antrokai diktantą parašė be klaidų. Tarp pačių geriausiųjų ir Darius Bugys. Džiaugiamės raštingiausiu mokyklos antroku. 

Trečiokai Tomas Ignatavičius (mokytoja V.Kasparaitienė) ir Samanta Kamaitytė (mokytoja V.Vilčinskeinė) raiškiai skaitė pasirinktus tekstus. Tomas Ignatavičius tarp rajono trečiokų užėmė trečiąją vietą. Tikras šaunuolis! 

Rajono ketvirtokai sprendė matematikos užduotis. Gelgaudiškiečiams atstovavo Kamilė Danielevičiūtė (mokytoja O.Unikauskienė). 

Kovo 30 d. į Šakių „Aukuro“ mokyklą rinkosi aštuonių mokyklų atstovai varžytis „Šviesoforo“ konkurse. Gelgaudiškio vidurinės mokyklos komanda iškovojo pirmąją vietą ir teisę atstovauti Šakių rajonui zoniniame konkurse, kuris vyks Alytuje. Šauniuosius saugaus eismo žinovus paruošė mokytojos V.Kasparaitienė ir V.Vilčinskienė. 

Dar kartą linkime visiems šauniems pradinukams ir jų mokytojams sėkmės ir džiaugiamės jų pasiektais rezultatais. 


Jaunieji matematikai

Kovo 26 d. Šakiuose vyko jaunųjų matematikų olimpiada, kurioje dalyvavo visas būrys Gelgaudiškio vidurinės mokyklos 5-8 klasių moksleivių: penktokai Juras Pratusevičius ir Justina Karaliūtė (mokytoja A.Vaičaitienė), šeštokai Tautvydas Mickevičius ir Dovydas Gardauskas (mokytoja V.Valaitienė), septintokai Inga Višinskaitė ir Tautvydas Butkus (mokytoja A.Vaičaitienė), aštuntokai Jadvyga Bebrauskaitė ir Marius Jakas (mokytoja V.Valaitienė). Visi moksleiviai pasirodė gerai ir pateko į geriausiųjų dešimtuką. Iki prizinių vietų visai nedaug tetrūko penktokams Jurui Pratusevičiui (4 vieta) ir Justinai Karaliūtei (5 vieta).  

Sveikiname matematikos olimpiados prizininkus: šeštokus T.Mickevičių (I vieta), D.Gardauską (III vieta) ir septintokę I. Višinskaitę (I vieta). 

 Matematikai


Gintarė kovėsi respublikinėje matematikos olimpiadoje

Paskutinį kovo savaitgalį dešimtokė Gintarė Vaičiatytė su savo mokytoja ir mama A.Vaičaitiene dalyvavo Trakuose vykusioje respublikinėje olimpiadoje. Tai jau trečioji Gintarei respublikinė olimpiada, kuri, pasirodė, pati sunkiausia. Surinkusi 13 taškų, Gintarė labai nedaug atsiliko nuo tų mokinių, kurie gavo Pagyrimo raštą. Vis dėlto Gintarė garbingai kovėsi su didžiųjų respublikos gimnazijų bei Vilniaus licėjaus matematikais ir nepasidavė. Linkime Gintarei sėkmės kitais metais. 


Raštingiausi Gelgaudiškio vidurinės mokyklos

bendruomenės nariai

Kovo 27 dieną Gelgaudiškio vidurinėje mokykloje buvo rašomas jau ketvirtas iš eilės nacionalinis diktantas. Dalyvavo 19 žmonių: mokytojų, tėvelių atstovų, mokinių. Vyriausia dalyvė – buvusi mokytoja, dabar jau pensininkė Janina Bakševičienė, jauniausias – septintokas Lukas Patašius. Dešimtokės diktante gausiausiai atstovavo savo klasei. Džiugu, kad diktantą rašė Lina Dabašinskaitė kartu su savo mama Romute Dabašinskiene, Lukas Patašius kartu su mama Vilma Patašiene, o mūsų mokyklos socialinė pedagogė Renata Balsevičienė sėdo į mokyklinį suolą kartu su dukra Šarūne, dabar jau VDU studente. 

Pirmiausia visi dalyviai turėjo atsakyti į klausimą, kodėl dalyvauja šiame konkurse. Gelgaudiškiečiai rašė: „Visad rašydavau namuose kartu su savo vyru, dabar jam mirus, likau viena, todėl panorau įsijungti į kolektyvinį rašymą. Visa širdimi palaikau šią puikią idėją“, „Esu Lietuvos patriotė ir noriu būti aktyvi“, „Stengiuosi neleisti žargonui užgožti tikrosios gimtosios kalbos. Tikras lietuvis privalo rašyti be klaidų“, „Diktanto rašymas man jau tapo tradicija“, „Noriu įsitikinti, ar dar nepamiršau lietuvių kalbos gramatikos“, „Man svarbu, kad lietuvių kalba išliktų švari, melodinga ir graži“, „Tai yra šventas reikalas dalyvauti“. 

Diktanto pabaigoje visi turėjo užrašyti sunkiausios rašybos žodį. Gelgaudiškiečiams pasirodė, kad sunkiausios rašybos yra šie žodžiai: keliaklupsčiauti, keliaklupsčiavimas, idioma, įmygis, šlubčioti, brigzti. 

Šiemet Raštingiausiomis mokytojomis tapo Renata Balsevičienė ir Rimutė Kiršienė, Raštingiausia mama – Vilma Patašienė, Raštingiausia moksleivė – Ugnė Uždravytė. 

Sveikiname visus konkurso dalyvius, kurie padarė viena kita klaidele daugiau. Užtat jau žodžius „šėmmargis“, „įmygis“, „idioma“, „graso“ ar kitus jie visada rašys taisyklingai. Smagu, kad taisant diktantą paaiškėjo, kad gelgaudiškiečiai rašydami daro mažai klaidų ir visi labai gražiai rašo.


Vėl sveikiname Gintarę

Kovo 26-27 d. dešimtokė Gintarė Vaičaitytė dalyvavo respublikinėje chemijos olimpiadoje. Kaip visada Gintarei sekasi puikiai. Ji buvo apdovanota Švietimo ir mokslo ministerijos Pagyrimo raštu už puikias chemijos žinias. Ji ir vėl pakliuvo į respublikos dešimtuką. Mergaitės mokytoja Alina Damušytė. 


Jaunoji geografė

Į rajoninę geografijos olimpiadą šiemet vyko tik viena Gelgaudiškio vidurinės mokyklos mokinė devintokė Gertrūda Rudaitytė. Nors Gertrūda prizinės vietos nelaimėjo, bet garbingai kovėsi su dešimtokais, vienuoliktokais ir dvyliktokais iš kitų rajono mokyklų. Kaip Gertrūda ir jos mokytoja L.Ūsienė sakė, užduotys buvo labai sunkios. Linkime Gertrūdai sėkmės kitais metais. 


Mūsų skaitovai

Į rajoninį skaitovų konkursą atstovauti mokyklai vyko keturi mokiniai. Nors prizinių vietų neužėmė, bet trys iš jų buvo paskatinti prizais. Tai Gabrielė Navikauskaitė, Rimantas Pašukas ir Juras Pratusevičius (mokytojos Virginija Kurtinaitienė ir Danutė Aniulienė). Visi jie šaunuoliai, linkime mylėti literatūrą ir džiuginti visus savo skardžiais balsais. 


Sėkmė respublikinėje biologų olimpiadoje

Sveikiname dešimtokę Gintarę Vaičaitytę, kuri kovo 18- 20 d. dalyvavo respublikinėje biologų olimpiadoje Panevėžyje ir pasiekė labai gerų rezultatų. Gintarė pateko tarp devynių pačių geriausių respublikos moksleivių ir buvo apdovanota Švietimo ir mokslo ministro G.Steponavičiaus Pagyrimo raštu. Ypač geros Gintarės teorinės žinios – trečias rezultatas. Sveikiname ir jos mokytoją Ritą Murauskienę, kuri labai džiaugiasi savo mokinės sėkme ir linki kitais metais dar geresnių rezultatų. 


Sveikiname Gintarę Vaičaitytę

Kovo 11-osios išvakarėse Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-ųjų metinių proga Marijampolės apskrities administracija apdovanojo labiausiai nusipelniusius mokinius Padėkos raštais puikius mokslo, meninius ir sportinius pasiekimus. Tarp jų ir Gelgaudiškio vidurinės mokyklos dešimtokė Gintarė Vaičaitytė, Padėkos raštu apdovanota už aktyvų dalyvavimą rajoniniuose bei respublikiniuose renginiuose, matematikos, chemijos, biologijos, fizikos olimpiadose. 

Sveikiname ir mes, Gelgaudiškio vidurinės mokyklos bendruomenė, šauniąją Gintarę ir linkime ir toliau visus džiuginti aukštais pasiekimais.


Sveikiname mokytoją Valeriją Vilčinskienę

Kovo 6 dieną Kaune Gelgaudiškio vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytojai ir poetei Valerijai Vilčinskienei įteikta kunigo Antano Miluko literatūrinė premija už amžintųjų vertybių išaukštinimą sakralinėjė poezijoje. Šią premiją įsteigė JAV lietuviai. Premiją mokytojai įteikė Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjunga. 

Sveikiname Valeriją - visiems Gelgaudiškio gyventojams gerai žinomą poetę, išleidusią tris eilėraščių rinkinius- ir linkime negęstančios kūrybinės ugnelės.


Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos ir

Gelgaudiškio vidurinės mokyklos 65-mečio šventė 

Jau visą mėnesį Gelgaudiškio vidurinė mokykla šurmuliavo pasitikdama savo 65-erių metų jubiliejų. Vyko sportininkų varžybos, eruditų konkursas, rašinių konkursas, išėjo naujas lankstinukas apie mokyklą, buvo derinami paskutiniai scenarijaus pakeitimai. Kovo 5-ąją vyko sutrumpintos pamokos, kurių metu mokiniai su mokytojais galėjo apžiūrėti atsinaujinusią Garbės lentą, Abiturientų laidų stendą, aplankyti salėje foto parodą, užsukti pirmame aukšte į pradinukų darbelių parodą ar antrame aukšte vykusią vyresniųjų klasių mokinių parodą. Čia ne tik ant stalų gulėjo paskutiniųjų metų mokinių darbai, bet ekrane keitėsi fotografijos ir rašinių ištraukos, skambėjo gitaros garsai.  

Pradėjo rinktis svečiai: jau mokykloje nebedirbantys mokytojai, Garbės galerijos nariai, seniūnas, mokinių tėveliai, buvę mokiniai. Jie grožėjosi atsinaujinusia mokykla, stebėjosi gražiais mokinių darbais. Pagaliau visi: svečiai, mokiniai, mokytojai – susirinko į Aktų salę. Atvyko ir Šakių rajono meras J.Bertašius bei Švietimo ir sporto skyriaus atstovas E.Pauliukėnas. Visus grakščios šokėjėlės pasveikino ,,Kepurine“, mažųjų choras sugiedojo himną ir vedėjai - istorijos mokytoja O.Dailidienė bei vienuoliktokas D.Misevičius – pradėjo iškilmingą minėjimą. Gelgaudiškio mokyklos direktorius R.Dumbliauskas visus pasveikino dvigubos šventės: mokyklos jubiliejaus ir Kovo 11-osios dvidešimtmečio proga – prisiminė iškiliausias tautos istorijos datas, jau gana ilgą mokyklos gyvavimo kelią, pasidžiaugė mokinių pasiekimais. Direktorius apdovanojo ir eruditų konkurso nugalėtojus. Gerbiamas galantiškasis meras J.Bertašius pasveikino visas moteris su artėjančia Kovo 8-ąja ir palinkėjo pačių gražiausių išgyvenimų. Buvo apdovanoti ir keletas mokytojų už kūrybingą darbą su mokiniais. Po jo kalbėjusi gerbiama B.Zakarevičienė prisiminė pradžių pradžią dar 1945-aisiais, kai mokykla tik kūrėsi dvaro rūmuose ir pirmas uždavinys buvo gauti malkų ir įstiklinti langus. Garbės galerijos narių E.Rinkevičiaus, E.Pilypaičio, mokyklos prezidentės kalbose atsispindėjo nerimas dėl mokyklos ateities. Būtų labai apmaudu, jei jau septintą dešimtmetį skaičiuojanti mokykla, įkurta 1945-aisiais, kai Lietuva gydėsi pokario žaizdas, būtų uždaryta dabar – taikos metais. Deja, tų nuogąstavimų niekas negalėjo nuraminti.  

Po šventinio minėjimo visų laukė nuotaikingas valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ koncertas, kurį dovanojo nuolatiniai mokyklos rėmėjai A.Tarnauskas (UAB „Gulbelė“).

Nuotraukos--->>> 

Dar nuotraukų--->>> 

Lankstinukas (.pdf)  


Mūsų sportininkai – tikri šaunuoliai

Sveikiname mokyklos tarpklasinių 3x3 krepšinio varžybų mergaičių komandos nugalėtojas:

5-8 kl.Simoną Veličkaitę, Jadvygą Bebrauskaitę, Justiną Gromovaitę;

9-12kl. Ramunę Kasparavičiūtę, Augustę Jociūtę, Donatą Dėdynaitę.

Sveikiname mokyklos tritaškių metimo varžybų nugalėtojus:

5-8kl. mergaites: Justiną Gromovaitę, Simoną Veličkaitę, Aušrą Kleinytę;

5-8kl. berniukus: Tautvydą Mickevičių, Mantą Augį, Renatą Čekauską;

9-12kl. Berniukus: Evaldą Jaką, Šarūną Damkų, Vilių Liubiną.

Sveikiname baudų metimo varžybų nugalėtojus:

5-8 klasių: I vieta-Ingą Adomaitytę, II vieta-Justiną Gromovaitę, III vieta-Aušrą Kleinytę;

I vieta-Edviną Bondorenko, II vieta-Tomą Jaką, III vieta-Svajūną Jurkšaitį;

9-12 klasių: I vieta-Augustę Jociūtę, II vieta-Donatą Dėdynaitę;

I vieta-Evaldą Jaką, II vieta-Šarūną Urbanavičių, III vieta-Vilių Liubiną.

Sveikiname Šakių rajono komandinių stalo teniso varžybų II-osios vietos laimėtojus:

Augustę Jociūtę, Žygimantą Endriukaitį, Juozą Pedzevičių, Marių Jaką.

Šiuos mokinius treniruoja mokytojas Žydrūnas Antanaitis.

 Nuotraukos--->>> 

 


 

 

Gelgaudiškio vidurinė mokykla turi naują stipruolį

Ilgai mokyklos sunkiojoje atletikoje karaliavo pernai metų abiturientas Vaidas Dėdynas. Šiemet turime naują stipruolį, garsėjantį Lietuvoje.

Sveikiname 9 klasės mokinį Julių Neverauską, Lietuvos moksleivių štangos spaudimo čempionate Kuršėnuose vasario 2 dieną iškovojusiam II-ąją vietą svorio kategorijoje iki 52 kg. Juliaus mokytojas – Saulius Jurkšaitis.

 Julius


Vasario 17 d. įvyko pirmosios tarpklasinės krepšinio varžybos ir jau turime primuosius čempionus tarp 5-6 klasių, nes užsiregistravo tik dvi komandos. Įdomios ir įtemtos rungtynės baigėsi rezultatu 29:20 6a klasės naudai. Sveikiname S.Jurkšaitį, R.Bugį, T.Mickevičių, A.Juknaitį, G.Kriaučiūną, D.Sederevičių.

Kitoje amžiaus grupėje tarp septintų klasių po pratęsimo rezultatu 61:58 nugalėjo 7b klasė.


„Aitvaras“ – Gelgaudiškio vidurinės mokyklos mokytojai

Editai Balčiūnienei

Jau keletas metų Šakių rajone vienas iš pačių garbingiausių apdovanojimų - „Aitvaras“. Jis teikiamas už geriausią kultūrinę veiklą: darbo su vaikais, bibliotekų, literatūros, kraštotyros, muzikos, teatro, šokio ir kitose srityse.  

2010 m. vasario 16 dieną Editai Balčiūnienei buvo įteiktas Šakių rajono savivaldybės kultūros ir turizmo skyriaus „Aitvaro“ apdovanojimas už tradicinio šokio puoselėjimą. Juk jau ne vienerius metus jos šokėjai dalyvauja Dainų šventėse, visada linksmu šokiu džiugina gimtojo rajono ir miestelio žmones. Nuo mažiausių iki didžiausių šokėjėlių tiesiog įsimylėję savo jaunatvišką, visada besišypsančią vadovę. 

Linkime mokytojai Editai niekada nepavargti, nepristigti energijos ir gerų idėjų.


Sėkmė Gamtininkų olimpiadoje

Vilniuje, Gamtininkų centre, sausio 21-22 dienomis vyko respublikinė 5-8 klasių jaunųjų gamtininkų 9-oji olimpiada. Į šią olimpiadą susirenka moksleiviai, kurie domisi gamta, ekologinėmis problemomis, tyrinėja gamtinę aplinką. 

Jau antrus metus Vilniuje su kitų miestų ir rajonų moksleiviais varžėsi ir mūsų mokyklos 7a klasės mokinė Inga Višinskaitė ( mokytoja R.Murauskienė). Mergaitė laimėjo III vietą, parsivežė Pagyrimo raštą už geras žinias ir gebėjimus, džiaugėsi asmeninėmis dovanomis. Pernai Inga taip pat puikiai pasirodė, laimėjo II vietą. Tikra šaunuolė!

 Inga


„Gyvybės ir mirties kelyje“

Gelgaudiškio vidurinės mokyklos dešimtokė Donata Dėdynaitė, aktyvi rajono šaulių organizacijos narė, sausio 9 d. dalyvavo Vilniuje surengtame bėgime „Gyvybės ir mirties kelias“, skirtame Sausio 13-osios aukoms atminti. Iš pradžių dalyviai pagerbė aukų atminimą Antakalnio kapinėse ir padėjo gėlių ant žuvusiųjų kapų. Nuo Antakalnio kapų iki Televizijos bokšto (apie 10 km) bėgę renginio dalyviai tarsi atkartojo gyvybės kelią. Bėgime dalyvavo 2300 žmonių. 


Idėjų mugė

Prieš pat šv. Kalėdas, gruodžio 21-23 dienomis, pirmą kartą įvyko projekto ,,Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas“ renginys „Idėjų mugė“, į kurią iš visos Lietuvos suvažiavo beveik šimtas mokinių. Jie pristatė 54 mokslinių darbų idėjas. 

„Idėjų mugėje“ mokiniai turėjo pristatyti mokslinio darbo idėją, suformuluoti uždavinius, numatyti tyrimo metodus, duomenų analizės būdus, pagrįsti jų patikimumą ir galbūt prognozuoti išvadas. Atvykę į renginį jaunieji tyrėjai ir jų vadovai laukė vertinimo komisijos narių dėmesio. Ekspertai turėjo įvertinti stendiniuose pranešimuose pateiktas idėjas ir patarti, ar jas galima įgyvendinti ir kaip. ,,Prizas“ idėjų autoriams – mokslinis konsultantas, padėsiantis įgyvendinti iškeltus tikslus. 

Gelgaudiškio vidurinei mokyklai atstovavo devintokė Evelina Sederevičiūtė (idėja „Gelgaudiškio apylinkių kraštovaizdžio kaita“) bei devintokė Gertrūda Rudaitytė ir dešimtokė Vasarė Aniulytė (idėja „Liocų krašto medinės architektūros bruožai“). Mergaitės labai džiaugėsi, galėdamos dalyvauti šiame renginyje, tuo labiau, kad iš Marijampolės apskrities dalyvavo tik Šakių raj. Gelgaudiškio vidurinė mokykla ir Vilkaviškio raj. Pilviškių gimnazija.  

Laisvalaikiu mokiniai stebėjo įdomius fizikos eksperimentus, kuriuos demonstravo Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentai. 

„Idėjų mugė“ - puikiai organizuotas renginys. Visi dalyviai apsigyveno „Panoramos“ viešbutyje. Čia, konferencijų salėje, vyko ir „Idėjų mugė“. Mokiniai, atvykę iš įvairiausių Lietuvos vietų, susidraugavo, keitėsi adresais, idėjomis, ateities planais. Uždarymo metu visiems dalyviams ir jų vadovams įteikti diplomai ir puikios dovanos. Visi dalyviai, taip pat ir trys gelgaudiškietės, išvyko džiugiai ir kūrybingai nusiteikę. Juk „Idėjų mugės“ tikslas ir yra suburti draugėn mokinius su novatoriškomis idėjomis, paskatinti juos neapleisti mokslinio darbo ištisus metus. Dalyvavimas šiame renginyje, be abejo, padės geriau pasiruošti ir Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniam etapui.

Idėjų Mugė 1 

     Idėjų Mugė 2 Idėjų Mugė 4


Stiklo Lašai –

Gelgaudiškio vidurinės mokyklos mokytojams

Beveik visus metus Gelgaudiškio bendruomenės pirmininkės Valdos Valaitienė vadovaujami net 54 žmonės triūsė prie projekto TŪKSTANTMEČIO GELGAUDIŠKIEČIAI. Gatvių gyventojai ne tik fotografavosi leidiniui, bet ir nurodė šviesiausius, aktyviausius, gerai žinomus žmones, kurie gyvena miestelyje dabar. Iš pradžių nurodyti 29, paskui iš jų tarpo dar kartą renkamas dešimtukas. Iš dešimties, už gerus darbus apdovanotų Stiklo Lašu, net keturi mokytojai. Sveikiname Editą Balčiūnienę, Valeriją Vilčinskienę, Antaną Unikauską, Edgarą Pilypaitį, taip pat ilgametę lietuvių kalbos puoselėtoją, mokytoją Birutę Zakarevičienę su puikia kalėdine dovana – Stiklo Lašu. Tai visų gelgaudiškiečių išreikšta pagarba už meilę gimtajam kraštui ir žmonėms, už aktyvią visuomeninė veiklą, už gerus darbus.


Gelgaudiškio vidurinės mokyklos uniforma - žalia

Gruodžio 8 dieną Gelgaudiškio vidurinės mokyklos mokiniai pagaliau sulaukė seniai užsakytų uniformų: tamsiai žalių megztinių su ant krūtinės išsiuvinėta mokyklos emblema. Tai ir šiltas kasdieninio darbo drabužis, ir puošnus rūbas, ir galimybė rytą daug negalvojant apsirengti taip, kad tvarkingai ir gražiai atrodytum visą dieną. Pagaliau tai atpažinimo ženklas, rodantis, kurios mokyklos mokinys jį dėvi. Jau kitą dieną beveik visi nuo pirmoko iki dvyliktoko švietė lyg žalios Kalėdinės eglutės – patenkinti, pasitempę ir tarsi ūgtelėję.

Unigorma 1  Uniforma 2Uniforma 3 Uniforma 4 Uniforma 5 Uniforma 6


Lapkričio 27-28 dienomis lietuvių kalbos mokytoja D. Aniulienė dalyvavo konferencijoje „Šiandieninė Lietuvos visuomenė ir iššūkiai lituanistikai“ , kuri vyko Vilniaus universitete ir švento Kristoforo vidurinėje mokykloje. Deja, nuotaikos nebuvo labai linksmos. Po ministro Steponavičiaus pasveikinimo profesorė V.Daujotytė Pakerienė jautriai prakalbino lituanistą mokytoją. Tik jo asmenybė gali lemti, ar dar vis įdomi bus augančiam žmogui literatūra. Docentas A.Smetona sąmojingai palygino senųjų kalbininkų meilę lietuvių kalbai su meškos meile (taip apkabinsiu, kad uždusinsiu). Jo nuomone, reikia būti atviriems permainų vėjams, nes tradicijos keičiasi, nesikeičia tik mirusios kultūros. Docentas D.Kuolys pabrėžė, kad lietuviais mes būsime tol, kol patys šito norėsime.  

Konferencijoje atsigręžta jau ne į kalbą, bet į literatūrą, į besikeičiančias tradicijas, į patį žmogų.  

Keičiantis visuomenei, keičiasi lituanistikos uždaviniai ir bendrojo lavinimo mokyklų prioritetai. Orientyru tampa moderni lietuvybė. Ypatingas dėmesys skirtinas humanitariniams mokslams, klasikiniam išsilavinimui, asmenybės ugdymui. Lituanistinis ugdymas nėra vien speciali lituanistų užduotis. Lietuvybės pažinimas, jos kūrimas yra lietuvių ir Lietuvos visuomenės gyvastingumo prielaida, asmeninės ir bendruomeninės tapatybės pamatas. Lietuvių kalba, kaip prigimtinė duotybė, turi būti ne tik saugoma, bet ir nuolat plėtojama, kuriama apimant visus visuomeninio ir kultūrinio gyvenimo lygmenis. Lituanistas – išskirtinės misijos vykdytojas, aktyviausias tradicijos, inteligentijos kuriamų vertybių ir intelektualios kultūros puoselėtojas, visuomenės kritikas. Švietimas ir kultūra yra modernios lietuvybės puoselėjimo įrankiai. 

Dvi dienas konferencijoje bendravę lituanistai susibūrė į lituanistų asociaciją.


Antikos kultūros olimpiados nugalėtojai

Lapkričio 4 dieną Gelgaudiškio vidurinėje mokykloje vyko Antikos kultūros olimpiada. Čia susirinko aštuoni Antikos žinovai iš devintos, dešimtos, vienuoliktos, dvyliktos klasės. Reikėjo atsakyti į rimtus ir linksmus klausimus, atpažinti architektūros objektus, sukurti monologą, paaiškinti iš Antikos atėjusius posakius. Daugiausiai taškų surinko vienuoliktokės Aistė Ceinoriūtė ir Ugnė Uždravytė. Jos užregistruotos į Vilniuje sausio mėnesį vyksiantį Antikos kultūros olimpiados respublikinį turą.


Marijampolės švietimo centre

Spalio 29 dieną Marijampolėje vyko seminaras apie brandos egzaminų kaitą. Jame dalyvavo rajono metodinių ratelių pirmininkai. Iš Gelgaudiškio vidurinės mokyklos vyko mokytoja Rita Murauskienė, kuri yra Šakių rajono gamtos mokslų metodinio ratelio pirmininkė.

Seminaro metu buvo kalbama apie brandos egzaminų kaitą 2010-2012m.m. Norėdami gauti brandos atestatus, moksleiviai privalės išlaikyti tik du egzaminus: privalomą lietuvių kalbos egzaminą ir pasirenkamąjį egzaminą. Lietuvių kalbos egzaminas lieka nepakitęs, tai yra bus valstybinis ir mokyklinis egzaminas ir moksleiviai galės rinktis. Kitų dalykų(istorijos, užsienio kalbų, matematikos, biologijos, fizikos, chemijos, informatikos) egzaminai bus tik valstybiniai. Ministerijos atstovai akcentavo, kokia nauda iš mokyklinio egzamino atsisakymo:

  •     sutrumpėja egzaminų sesija, 
  •     valstybinis egzaminas objektyviau palygins mokinius, 
  •     mokiniai egzaminus rinksis rimtai apsvarstė savo galimybes. 

     Perlaikyti pasirinktus valstybinius egzaminus tais pačiais metais mokinys neturės galimybių.


Istorijos mokytoja –

Šakių rajono Konstitucijos egzamino nugalėtoja

Spalio 24 dieną Šakiuose vyko Konstitucijos egzamino rajoninis turas. Surinkusi 23 taškus, laimėjo Gelgaudiškio vidurinės mokyklos istorijos mokytoja O. Dailidienė. Sveikiname šauniąją mokytoją ir linkime sėkmės Vilniuje respublikiniame ture.


Tomuko katė Micė atnešė sėkmę

tarptautiniame konkurse

Švenčiant Mokytojo dieną direktoriaus sekretorė paprašė užeit pasiimti raštą. Tai buvo tikrai džiugi žinia-dovana. Jaunųjų gamtininkų centras pranešė, kad mano mokinys Tomas Ignatavičius tapo tarptautinio vaikų ir jaunimo piešinių konkurso ,,Gyvūnų portretai‘‘ bei ,,Penkios laisvės‘‘ prizininku.

Pradėjome ruoštis kelionei į Vilnių. Puiku, kad šią galimybę suteikė Tomo tėveliai. Tik nuvykę į Jaunųjų gamtininkų centrą pamatėme labai gražių piešinių galeriją. Vienas piešinys gražesnis už kitą, jie buvo išdėstyti per du aukštus. Stebėjomės ,kaip vertinimo komisija pastebėjo ir mūsų piešinį. Puolėme ieškoti Tomuko piešinio, gražuolės katės Micės. Ją radome salėje, kur vyko prizininkų pagerbimas. Čia muzikiniu sveikinimu mus pasveikino Vilniaus „Vilnies‘‘ pagrindinės mokyklos auklėtiniai, pasveikino Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Išgirdome ekspertų pastebėjimus, patarimus ,vertinimus. Malonu buvo girdėti, kad iš 10 000 mokinių į antrą etapą buvo išrinkta 2700, o amžiaus grupėje nuo 7 iki 9 metų prizininkais tapo 27 mokiniai. Konkurse daugiausiai dalyvavo vaikai iš meno ir dailės, dizaino mokyklų. Įdomi prizininkų geografija. Prizininkai iš Vokietijos ,Italijos, Airijos, Baltarusijos.

Tomukas džiaugėsi Padėkos raštu ir dovana. Jam taip pat labai patiko apžiūrėti Jaunųjų gamtininkų centro augintinius. Manau, labiausiai atmintyje jam liks auksagalvis fazanas, kurio galvos plunksnos žibėjo, kaip tikras auksas. Tokio grožio ir aš nebuvau mačius.

Po renginio buvom pavaišinti kareiviška grikių koše ir natūralių žolelių arbata. Sotūs ir laimingi grįžom namo. Nepamiršom parvežti lauktuvių ir klasės draugams, kuriems šį kartą ne taip pasisekė, bet jie stengėsi.

 Tomukas su mokytoja

Virginija Kasparaitienė, 3 a klasės mokytoja

Informacija

Teisinė forma:
savivaldybės biudžetinė įstaiga

Buveinės adresas:
Mokyklos g. 1, Gelgaudiškis, LT-71427, Šakių raj.

Juridinio asmens kodas:
190820419

Telefonas:
(8-345) 41 529

Elektroninis paštas:
mokykla.gelgaudiskis@gmail.com 

Pamokų laikas

  1. 800 - 845

  2. 855 - 940

  3. 950 - 1035

  4. 1055 - 1140

  5. 1200 - 1245

  6. 1255 - 1340

  7. 1350 - 1435

  8. 1445 - 1530

Projektai

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 146 svečiai ir narių nėra