20170519 111019

Ugdymo šiuolaikinėje mokykloje tikslas - ugdymo turinį pritaikyti taip, kad kiekvienas mokinys pagal savo poreikius ir išgales bręstų kaip asmenybė, ugdytųsi pilietinę ir tautinę savimonę, įgytų kompetencijų, būtinų tolesniam mokymuisi ir prasmingam aktyviam gyvenimui šiuolaikinėje visuomenėje. Be pamokinės veiklos, svarbi ir popamokinė, kur vaikas taip pat gauna naujų žinų, užsiima mėgstama veikla ir įgyja gyvenimui svarbių įgūdžių. Šiais mokslo metais Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai buvo aktyvūs įvairių veiklų dalyviai, todėl ir rezultatai džiugina.

Pradinių klasių mokiniai ne tik dalyvavo įvairiuose konkursuose, bet ir tapo jų nugalėtojais.

2016 m. spalio m. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šakių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo piešinių konkursą „Mano augintinis“. Diplomus už gražiausius piešinius gavo antrokės M.Vidžiūnaitė ir E.Rokaitė (mokyt. V. Kasparaitienė). Tą patį mėnesį Šakių viešosios bibliotekos skelbtame literatūriniame konkurse „Išradingai pristatyk lietuvių autoriaus knygą“ 1 - 4 klasių amžiaus grupėje II- ą vietą laimėjo antrokai E. Rokaitė, R. Rinkevičiūtė, T.Rimkus ir M.Vidžiūnaitė (mokyt. V.Kasparaitienė). Šiemet kovo mėnesį rajono pradinių klasių mokinių dailyraščio konkurse 3b kl. mokinys I.Bataitis užėmė III –ą vietą (mokyt. O.Unikauskienė). Jis taip pat dalyvavo ir tapo nugalėtoju Plokščių mokyklos – daugiafunkcio centro organizuotame dailyraščio konkurse. Balandžio mėn. respublikinėje konferencijoje „Projekto metodas pamokoje“ 1-4 klasių sekcijos laimėtojomis tapo antrokės R. Rinkevičiūtė ir E.Rokaitė. Rajono pradinių klasių saugaus eismo konkurse „Šviesoforas“ mokyklos komanda - V.Būdžiūtė, T.Rimkus, G.Rimkutė ir S.Baltrušaitytė (mokyt.V.Mačiulskienė) – iškovojo III –ą vietą. Gegužę Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro skelbtame konkurse „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ laureatu tapo T. Rimkus (mokyt. V.Kasparaitienė). Antroko sukurta pasaka „Paparčio žiedo širdis“ pripažinta geriausia stebukline pasaka. Antrokai kartu su savo mokytoja dalyvavo ir Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos skelbtame piešinių konkursas, kur diplomus gavo P. Dailidė, T.Rimkus, A.Blauzdžiūnas, M. Antanaitytė, E. Rokaitė, G. Damkutė, G.Mikelaitytė ir 3b kl. mokinys I. Bataitis (mokyt. O. Unikauskienė).

Vyresnieji moksleiviai savo pasiekimais nenusileido pradinukams.

Šakių viešosios bibliotekos organizuotame literatūriniame konkurse „Išradingai pristatyk lietuvių autoriaus knygą“ 5-6 klasių amžiaus grupėje I-ą vietą laimėjo E.Maslenskis, I. Česnulevičiūtė, D.Indriūnas ir E.Sederevičiūtė (mokyt. R. Jievaitienė). Tos pačios mokytojos šeštokai E.Vrubliauskas ir D.Indriūnas tapo rajono laureatais tarptautiniame epistolinio rašinio konkurse. Lietuvos meninio skaitymo konkurso rajoniniame etape 5-8 klasių grupėje III-ą vietą užėmė D. Indriūnas (mokyt. R. Jievaitienė). Rajono 5-8 klasių lietuvių kalbos olimpiadoje mokyklos komanda – K.Indriūnaitė, D.Indriūnas, S.Jurkšaitytė, V.Mankutė (mokyt. D.Aniulienė, R.Jievaitienė, A.Petraitienė) - iškovojo I-ą vietą. Plokščių mokykla - daugiafunkcis centras ir Všį „Zanavykija“ pakvietė rajono moksleivius ir mokytojus dalyvauti Lietuvos Nepriklausomybės Akto teksto dailyraščio konkurse. Nugalėtojais tapo D.Mačiulskaitė, 6 kl., I.Škilytė, 10 kl., (mokyt. R. Jievaitienė), I.Skužinskaitė, 8 kl., (mokyt. A. Petraitienė ). Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos skelbtame rašinių konkurse „Ugnis – žmogaus draugas ir priešas” I-ą vietą užėmė šeštokė I. Kiverytė, o II-ą – jos klasės draugas E.Vrubliauskas ( mokyt. R. Jievaitienė).

Šakių rajono šeštų klasių mokinių piešinių konkurso „Rusiškos žiemos šventės ir jų personažai“ diplomą pelnė S. Pavalkis, 6 kl., (mokyt. R. Dabašinskienė).
Rajono 8 klasių mokinių istorijos protmūšyje mokyklos komanda iškovojo II-vietą (mokyt. O.Dailidienė).

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotame nacionaliniame konkurse „Pamoka gamtoje: „Svajokime drauge“ laureatais tapo devintokai L. Pranaitytė, V.Mikštaitė, M.Dumbliauskas ir Š.Karčiauskas (mokyt. R. Murauskienė ir L. Ūsienė). Šakių verslo informacijos centras, organizavęs idėjų dieną „Mes - už verslą“, padėkos raštais apdovanojo dešimtokus T.Masaitį, P Rinkevičių, D.Urbanavičių, K. Urbanavičių ir D.Skužinskaitę (mokyt. L.Ūsienė). Rajono geografijos olimpiadoje „Mano gaublys“ I-ą vietą užėmė I. Česnulevičiūtė, 6 kl., III-ą vietą - S.Jurkšaitytė , 7 kl., V.Mankutė, ir E.Butkus, 8 kl., (mokyt. L.Ūsienė).

Tarptautiniame Informacinių technologijų konkurse “Bebras“ rajono aštuntokų tarpe I-ą vietą iškovojo N.Norvilas, 8 kl., penktokų tarpe II-a vieta atiteko E.Sederevičiūtei (mokyt. A. Matulaitienė).

Rajono 5-8 klasių matematikos olimpiadoje I-ą vietą užėmė K. Indriūnaitė, 5 kl., (mokyt. V.Valaitienė ).

Rajono biologijos olimpiadoje (pagrindinių mokyklų tarpe) I vieta atiteko devintokei L.Pranaitytei (mokyt. R. Murauskienė).

Technologijų 7-8 klasių olimpiadoje (medžio darbai) III-ą vietą užėmė T.Švickus, 8 kl.,(mokyt. V.Senkus).

Rajono muzikos olimpiadoje III vieta teko U. Antanaitytei, 7 kl.,(mokyt. N.Urbanavičienė).

Rajono varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ 3-4 klasių tarpe III-a vieta atiteko mokyt. A.Meškauskienės mokiniams, o 5-6 klasių tarpe I-ą vietą iškovojo mokyt. Ž. Antanaičio mokiniai.

Šakių rajono mokyklų krepšinio varžybose mokyklos 5-7 klasių komanda užėmė III ą vietą.

Ir tai dar ne visi konkursai, festivaliai, varžybos ar kiti renginiai, kuriuose dalyvavo mokyklos moksleiviai su savo mokytojais. Džiaugiamės, kad turime tiek motyvuotų, gabių ir aktyvių žmonių.