6 s2017 m. kovo 17 d. Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje vyko integruotas matematikos ir IT renginys. Jo dalyviai - Šakių rajono 5-8 klasių jaunieji matematikai ir jų mokytojos. Renginio tikslas – ugdyti atidumą skaitant ir suvokiant matematinį tekstą, pasirenkant sprendimo būdus ir taikant turimas žinias praktinėje veikloje. Kol mokinių komandos varžėsi „Matematikos protmūšyje“, jų mokytojos dalijosi patirtimi, kaip skaitymo gebėjimai ugdomi matematikos pamokose. Renginį organizavo Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos matematikos mokytoja metodininkė Valda Valaitienė ir informacinių technologijų vyresnioji mokytoja Aušra Matulaitienė.

Jaunųjų matematikų renginys Gelgaudiškyje tapo tradiciniu, jis vyksta jau šeštus metus iš eilės. Šiemet jame dalyvavo 10 rajono mokyklų. Tai Lukšių Vinco Grybo gimnazijos, Šakių „Varpo“ ir Lekėčių mokyklų, Paluobių, Kriūkų ir Plokščių mokyklų - daugiafunkcių centrų, Gelgaudiškio, Sintautų ir Kidulių pagrindinių mokyklų ir Žvirgždaičių progimnazijos jaunieji matematikai. Protmūšyje buvo penki etapai, visų mokyklų komandos labai stengėsi, todėl nustatyti, kuriems sekasi geriausiai, iš karto nepavyko, nes vienodą balų skaičių surinko kelios komandos. Teko daryti pratęsimą, po kurio vos vieno taško skirtumu išryškėjo šių metų laimėtojai. Trečiąją vietą užėmė Šakių „Varpo“ mokyklos jaunieji matematikai, antra vieta atiteko Lukšių Vinco Grybo gimnazijos gimnazistams. Geriausiai šiemet sekėsi Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos mokiniams, jie antrą kartą per šešerius metus šiame renginyje tapo nugalėtojais.

10 sĮdomių uždavinių-rebusų rajono matematikos mokytojams pateikė šių metų renginyje dalyvavęs mūsų kraštietis Petras Virbauskas. Jis, dar besimokydamas mokykloje, domėjosi matematika, nenutolo nuo jos visą gyvenimą ir dabar mėgsta spręsti įvairius uždavinius. Matematikos mokslų daktaras Romualdas Kašuba, dalindamasis mokykliniais prisiminimais, yra parašęs: „Aš sprendžiau uždavinius, bet Petras sprendė geriau.“ Tai tik įrodo, kad matematika lavina mąstymą, o tai reikalinga kiekvienam.

Pasidaliję gerąja patirtimi rajono matematikai skirstėsi į namus, tikėdamiesi, kad tradiciniai jų sambūriai gyvuos ir ateityje.

Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos
matematikos mokytoja metodininkė