„Gražus tas žemės laikymas per amžius-

Laukų žydėjimas, lietaus laukimas

Ar paėmimas artimo už rankos ...“

IMG 4584Tokiais žodžiais renginio vedėjai Evelina ir Dovydas  pasitiko į  tradicinę  devintąją šokio šventę „1000 žingsnelių“ susirinkusius šokėjus, svečius ir žiūrovus. Jau antri metai, ši šventė vyksta balandžio 29 d. – minint tarptautinę šokio dieną. Vienuolika kolektyvų iš Šakių rajono mokyklų bei svečiai iš Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos išmargino liaudiško ir šiuolaikinio šokio raštais Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos sceną. Nuo pirmų metų šventėje dalyvauja Gelgaudiškio vaikų darželio „Eglutė“, Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro, Griškabūdžio gimnazijos,  Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos bei Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ir Gelgaudiškio kultūros centro liaudiškų šokių grupės „Liocukas“ šokėjai. Antri metai, kai į šventę įsijungė  Šakių meno mokyklos choreografijos skyriaus šokėjai. Na o šiais metais šokėjų gretas papildė Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro linijinių šokių grupė bei Lukšių Vinco Grybo gimnazijos jaunučių ir jaunuolių šokių grupės „Dūzgis“.

IMG 4570Po mokyklos direktoriaus Romo Dumbliausko ir miestelio kultūros centro direktorės Dianos Šležienės sveikinimo žodžių, artėjančios Motinos dienos proga mamytėms skirtas linksmas daineles dainavo mokyklos jaunučių ansamblis (vadovė L.Stanaitienė).

Šokio šventė prasidėjo. Scenoje liaudiškus šokius keitė šiuolaikiniai. Visus sužavėjo Šakių meno mokyklos choreografijos šokio grupė, pašokusi linksmą šokį „Gaidys“ (vadovė Justė Lukauskienė) bei mažieji šokėjai iš Gelgaudiškio vaikų darželio „Eglutė“ (vadovės Gintvilė Samajauskienė, Zita Lenkutienė, Ingrida Zabramskienė). Du kolektyvus – jaunučių ir jaunuolių liaudiško šokio grupes paruošė  Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokytoja Edita Skauronė.  Griškabūdžio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vida Čeplevičienė į šventę atsivežę atjaunėjusio „Vaivoros“ kolektyvo šokėjus.. Smagų liaudišką šokį dovanojo kaimynai iš Plokščių daugiafunkcio centro (Vadovė Violeta Mikelaitytė). Kaimynai iš Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro pašoko du linksmus linijinius šokius (vadovė J.Žilinskienė). Kasmet gerą nuotaiką atsiveža  Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos šiuolaikinio šokio grupė „Žmogeliukai“  ir jų vadovė Lolita Žukauskienė. Tradiciškai šventę užbaigė šeimininkai Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ir Gelgaudiškio kultūros centro liaudiškų šokių „Liocukas“ šokėjai (jaunučių, jaunių ir jaunuolių grupės), vadovaujami Editos Balčiūnienės.

IMG 4539Šokėjams, jų mokytojams, šventės iniciatorėms Editai ir Lilijai dėkojo bei rožių žiedus skyrė Šakių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis, Šakių rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas. Mokyklos direktorius Romas Dumbliauskas ir Kultūros centro direktorė Diana Šležienė įteikė  Padėkos raštus bei nuolatinių šventės rėmėjų dovanėles.

Šventė baigėsi, tačiau geri įspūdžiai išliko. Kitais metais „Tūkstantis žingsnelių“ švęs savo dešimtmetį. Šventės organizatoriai dėkingi nuolatiniams šventės rėmėjams Šakių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriui bei skyriaus vedėjai Augenijai Kasparevičienei, Gelgaudiškio kultūros centrui, Šakių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriui, mokyklos direktoriui už pagalbą, organizuojant šventę.