knygaBaigėsi respublikinis 2015 metų „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ konkursas. Išleista aštuntoji „Lietuvos vaikų pasakos“ knyga.

„Tai – storiausia iš visos šios serijos leidinių. Joje tilpo 68 vaikų pasakos iš 540 konkursui pateiktų kūrinių. Tai pačios įdomiausios, originaliausios pasakos, kurias su malonumu skaitys ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai bei seneliai. Juk pasakaitėse atsispindi unikali jaunųjų kūrėjų pasaulėjauta, meilė gimtinei, puikus kultūros ir istorijos savitumo supratimas ir didžiavimasis savo kraštu,“ – rašo knygos redaktorė R.Pupalaigytė.

P1070023Džiugu, kad šioje gražioje, storais viršeliais knygoje yra dvi Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ketvirtokų Adrijos Pranskaitytės ir Edvino Vrubliausko pasakos. Adrija savo pasaką pavadino „Stebuklingoji gėlėlė“. Ji pasakojo apie pasiaukojamą karaliaus meilę karalienei, apie kliūtis, kurias įveikė karalius ieškodamas stebuklingosios gėlelės gyvybiškai svarbios mylimajai. Pasaką apie lėlytę sukūrė Gintarė Ambrazevičiūtė, apie svajonių vaivorykštę - Deimantas Indriūnas. Nors šios pasakos į knygą nepateko, bet vaikai pasižadėjo kurti ir ateityje. Kas gali būti gražiau už kuriantį vaiką... Žinoma, vienam sunku vaikščioti painiais kūrybos labirintais, reikia bendrų mokytojos ir tėvelių patarimų bei paramos.

P1070036Edvino pasaka vyriška. Ji pavadinta „Tėvo širdis“. Pagrindinė šios pasakos mintis – visus darbus reikia dirbti su meile ir pasiaukojimu. Šios pasakos ištrauka skambėjo Kauno Girstučio kultūros ir sporto centre. Tai reiškė, kad šios pasakos autorius ir mokytoja Virginija Kasparaitienė turi užlipti ant scenos, kur bus įteikti apdovanojimai. Iš 540 pasakų trims kūrėjams buvo paruošti paauksuoti Hanso Kristiano Anderseno 210 metinės skirti medaliai. Edviną Vrubliauską ir jo pradinių klasių mokytoją ekspertę pasveikino seimo narė Vincė - Vaidevutė Margevičienė, „Kalendoriaus“ leidyklos direktorius Aurelijus Noruševičius, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Po įteikto medalio ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos diplomo, sekė laikraščių ir žurnalų korespondentų interviu. Nuo patirto netikėtumo Edvinas buvo nekalbus. Sakė, kad rašytoju jis nebus. Jo tikslas – tapti chirurgu, tam turi asmeninių patirčių. Kuria jau ketvirtą pasaką, nes skatina mokytoja ir mama, pasakoja įsivaizduodamas save pasakų veikėju. Labai smagu savo pasaką rasti knygoje, nes tai – rašytinis paminklas.

Puiku, kad ateityje turėsim atsakingą, pasiaukojantį, su meile ir atsidavimu dirbantį chirurgą, kuris auga su gerąja pasakų dvasia.

Jei ne visi galim kurti, tai skaityti galim visi. Paskaitykim naują knygą.

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra