20150410 1032572015 m. balandžio 10 d. Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje vyko integruotas matematikos, ekonomikos ir IT renginys „Bėk euro keliu“. Jo dalyviai Šakių rajono 5-8 klasių jaunųjų matematikų komandos ir jų mokytojos.Renginio tema EURAI. Tikslas supažindinti mokinius su euro monetomis įvairiose šalyse, kokiu kursu pakeisti nacionalinių valiutų banknotai ir monetos į eurus, mokytis taikyti matematikos, ekonomikos ir IT žinias gyvenime ir praktinėje veikloje.

Jaunųjų matematikų renginys Gelgaudiškyje tapo tradiciniu pavasario susitikimu, jis vyksta jau ketvirtus metus iš eilės. Šiemet jame dalyvauti buvo užsiregistarvusios 7 rajono mokyklų komandos. Tai - Lukšių Vinco Grybo gimnazijos, Šakių „Varpo“, Kriūkų mokyklų, Plokščių mokyklos - daugiafunkcio centro, Gelgaudiškio, Paluobių, ir Kidulių pagrindinių mokyklų jaunieji matematikai. Atvyko penkios komandos. Renginį organizavo Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos matematikos mokytoja metodininkė Valda Valaitienė ir informacinių technologijų vyr. mokytoja Aušra Matulaitienė.

20150410 110139Pirmiausia kiekviena komanda pristatė pasirinktos šalies euro monetas. Po to varžėsi uždavinių sprendimo turnyre. Antrai ir trečiai užduotims atlikti buvo naudojami planšetiniai kompiuteriai, kurie atkeliavo į mokyklą šiai mokslo metais. Pabaigoje mokiniai sprendė pasirinktos srities užduotis. Atlikę visas užduotis renginio dalyviai vaišinosi, o vertinimo komisija tuo metu skaičiavo rezultatus. Trečiąją vietą (surinkę vienodą taškų skaičių) draugiškai pasidalijo Šakių „Varpo“ ir Paluobių pagrindinės mokyklos komandos, antra vieta atiteko Kidulių pagrindinės mokyklos mokiniams. Geriausiai šiemet sekėsi Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos mokiniams, jie pirmą kartą šiame renginyje tapo nugalėtojais.

Po renginio mokytojai dalinosi gerąją patirtimi apie praktinį matematikos taikymą ir integracijos su kitais dalykais galimybes, bendravimo ir bendradarbiavimo perspektyvas. Ryškių pavasario saulės spindulių nutvieksti jaunieji rajono matematikai skirstėsi į namus, ketindami sugrįžti į Gelgaudiškį ir kitais metais.

Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos
matematikos mokytoja metodininkė