Picture 001Tarptautinė Tolerancijos diena minima nuo 1995 metų UNESCO sprendimu. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančių ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę.

Šiais metais mūsų mokykloje Tolerancijos renginiai ir akcijos truko visą savaitę. Klasių auklėtojai vedė valandėles skirtas aptarti Tolerancijos sąvoką. Dorinio ir pilietinio ugdymo mokytojos aptarė netolerancijos atvejus trijose aplinkose: mokykloje, šeimoje, valstybėje. Pradinių klasių mokiniai žiūrėjo animacinį filmą „Bjaurusis ančiukas“ ir jį aptarė bei iliustravo. Vaikų darbai papuošė mokyklos sienas ir buvo įdėti į mokyklos kurtą Tolerancijos knygą. Penktokai kūrė Tolerancijos emblemą, kurią pirmadienio rytą įsegėme visiems ateinantiems į mokyklą ir paskelbėme žinią, kad šią savaitę paminėsime Tolerancijos renginius. Emblemos autoriumi tapo penktokas Lukas Bilinskas. Paprašėme, kad būtų vieni su kitais draugiškesni, daugiau vieni kitiems šypsotųsi. 6-10 klasės gavo ypatingą užduotį: iliustruoti žodžius susijusius su Tolerancija. Mokinių darbai papuošė šių metų Tolerancijos simboliu pasirinktą knygą. Visos klasės įsijungė į šią akciją ir puikiai atliko darbą. Mokytojai rašė mintis apie Toleranciją, kurios papuošė mokyklos sieną ir savaitės pabaigoje papildė Tolerancijos knygą. Visą savaitę veikė „Gerumo paštas“. Ši akcija kvietė pasinaudoti galimybe ir nusiųsti linkėjimus, gerus žodžius vietiniu paštu draugei, draugui, mokytojai, mokytojui, direktoriui ar kitam mokyklos darbuotojui.

Vilma Sluoksnaitienė