Dalyvaudami Kūrybinių partnerysčių projekte „Gyvybės laboratorija“ trečiokai domėjosi, ko reikia augalams augti? Grupėse dirbdami mokiniai vykdė tyrimą: augino špinatus, salotas ir petunijas, šį bandymą susiedami su pamokų temomis.

Pajūrio regioninis parkasEksperimentas buvo susodinti vieno augalo rūšies dvi skirtingas veisles į 3 skirtingas žemes: miško, sodo ir durpės. Kiekviena grupė turėjo tyrimo lapą, kuriame pildė duomenis: matavo dirvožemio ir oro temperatūrą, vandens ir dirvožemio pH, skaičiavo pasėtų ir sudygusių sėklų skaičių. Po kelių mėnesių mokiniai padarė bendrą tyrimo rezultatų suvestinę, kurioje aiškiai buvo matyti, kad geriausiai sudygo ir užaugo augalai sodo žemėje, durpėje menkai sudygo, nes trūko drėgmės, o miško žemėje nesudygo nė vienas mėginys, nes ši žemė buvo visiškas smėlis. Praktiškai tyrę savo pasodintus augalus, mokiniai padarė išvadą, kad augalams augti reikia vandens, šilumos ir maisto medžiagų. Langą, kur augo augalai, mokiniai savarankiškai papuošė saulute ir lietučiu, kurių labai reikia augalų augimui. Nuotrauką nusiuntėme respublikiniam konkursui „Žalioji palangė“.

IMG 5557Atlikus šiuos darbus laukė didžiausio malonumo diena, kai praktikė Jolanta Uktverytė pakvietė vykti į Klaipėdą. Didelį įspūdį mokiniams paliko keltas, kuriuo kėlėmės į Delfinariumą. Ten stebėjome nuostabų delfinų pasirodymą. Apie gyvūnų gebėjimus vaikai kalba dar ir dabar. Gaila, kad negalėjome aplankyti Jūrų muziejaus. Jis dar renovuojamas.Po neišdildomo delfinų pasirodymo keliavome atgal į keltą.Po to keliavome į Pajūrio regioninio parko informacinį centrą. Atsisėdę ant minkštų sėdmaišių mokiniai žiūrėjo filmą apie Baltijos jūrą ir kopas. Susipažino su augalija ir gyvūnija.

Keliaudami pajūriu priėjome Olando kepurę. Net aštuoni mokiniai pirmąkart pamatė jūrą. Užkopę ant Olando kepurės trečiokai surengė Padėkos koncertą praktikei Jolantai. Vaikai deklamavo, dainavo ir dėkojo už malonų bendravimą, žinias, įspūdingą išvyką.

Mokytoja Virginija Kasparaitienė