P5210032Gegužės 21 dieną  7a klasės mokiniai su auklėtoja R. Stankevičiene ir lietuvių kalbos mokytoja R. Jievaitiene vyko į ekskursiją į Vilnių. Pirmiausia aplankėme Energetikos ir technikos muziejų,  kuris įsikūręs pirmos Vilniaus elektrinės patalpose.  Čia turiningai praleidome laiką ne tik apžiūrėdami įvairius technikos eksponatus, bet ir mėgavomės interaktyviomis  fizikos mokslo bei senovinių automobilių ekspozicijomis.

Pietūs, laisvas laikas - „Akropoly“. Vaikai pažaidė boulingą, pirko lauktuvių. Vėliau aplankėme Vilniaus Senamiestį, apžiūrėjome Prezidentūrą, pasivaikščiojome Sereikiškių parke.

Ypač laukėme susitikimo su Kūrybinių partnerysčių kūrybos agente Laura, kuri vedė mums ekskursiją po Menų spaustuvę ir pasakojo, kokie kultūriniai ir kūrybiniai verslai joje vystomi, kokie  rengiami scenos  menų (teatro, šokio, video, muzikos, tarpdisciplininiai) projektai. Mokiniai su įdomumu stebėjo šiuolaikinio šokio repeticiją,  domėjosi apšvietėjo darbu, aplankė Juodąją, Kišeninę sales, šiuolaikišką rūbinę.

P5210044Gražiausias ekskursijos akcentas - spektaklis „Ribos“, kuriuo buvome apdovanoti už sėkmingą dalyvavimą Pokyčių mokyklos 2 projekte. ,,Ribos“– tai spektaklis apie jauną žmogų, bandantį keisti nusistovėjusias, pasenusias gyvenimo taisykles, apie žmogų, kovojantį su blogiu. Spektaklis abejingų nepaliko nė vieno. Juolab, kad žavėjo ir aktorių meistriškumas. Pagrindinį vaidmenį spektaklyje atliko pats pjesės autorius J. Paškevičius. Kartu su juo scenoje – Auksinio scenos kryžiaus laureatas, ne vieną vaidmenį teatre ir televizijoje jau spėjęs sukurti jaunas aktorius Dainius Jankauskas. Kartu  vaidino ir vyresniosios kartos aktorius Valerijus Jevsejevas, mokiniams pažįstamas iš filmo ,,Knygnešys”. Dramoje gvildenamos problemos vienaip ar kitaip paliečia kiekvieną paauglį. Kaip jas spręsti, į šį klausimą  po spektaklio padėjo  atsakyti susitikime su moksleiviais dalyvavę aktoriai,- svarbu neperžengti ribų.

Septintokai džiaugėsi jiems suteikta galimybe pabūti sostinėje ir patirti tiek daug gerų įspūdžių  Aptarinėdami šią išvyką ir matytą spektaklį per lietuvių kalbos pamokas ar klasės valandėlę mokiniai suvokė, kiek daug puikių emocijų jiems suteikė netradiciniai mokymosi būdai.

Mokytoja Rimutė Jievaitienė