Gelgaudiškio pagrindinė mokykla jau treti metai dalyvauja  Kūrybinių partnerysčių  projekte. Šiemet dirbame pagal „Pokyčių mokyklos 2“ programą. Mokykloje įgyvendinami trys projektai, kuriuose dalyvauja 3, 7 a, 8 b ir 9 a klasių mokiniai. 8b klasės mokinių projektas vadinosi „Per praeitį į dabartį”.

IMG 1983Aštuntokai – kūrybingi nenuoramos, todėl susidomėję įsitraukė  į šį projektą. Jie visą pavasarį, gavę iš vadovės praktikės Daivos filmavimo kamerą, dirbo plušo, kurdami televizijos laidą. Smagūs reklamos filmukai, įdomūs reportažai iš renginių, vos ne vaidybinis filmas apie patyčias sugulė į vieną visumą pabaigoje, kai visi sumanymai įgavo pavidalą – tv laidą „Aštuntokų kūrybinės kančios“. Gegužės pradžioje aštuntokai ir pristatė savo darbą kitiems jauniesiems kolegoms – Kūrybinių partnerysčių projekte dalyvavusiems mokiniams ir mokytojams.

Pristatymo pradžioje Evelina ir Eglė pasakojo apie tai, ką jiems davė dalyvavimas šių metų projekte. „Šiemet kaip ir pernai su džiaugsmu laukėme kūrybinių partnerysčių pradžios,-kalbėjo merginos.- Susipažinome su kūrybinio darbo vadove Laura ir mūsų kūrybine agente Daiva. Šiemet sumanėme ne šiaip sau darbą, o sukurti televizijos laidą. Iššūkis laukė nemažas – juk beveik nieko nežinojome apie filmavimą, montavimą, reklamą. Net neįsivaizdavome, nuo ko reikės pradėti.  Tiesą sakant, pradėjome nuo kameros, kurios neturėjome. Kai agentė Daiva pamatė mūsų pogrindinėmis pajėgomis sukurtą vos ne meninį filmą apie patyčias, nusprendė mums padovanoti filmavimo kamerą. Taigi, ledai pajudėjo. Mes ne tik filmavome, bet ir mokėmės atsakingumo, savarankiškumo, darbo grupėse. Tapome linksmesni, geresni, draugiškesni vieni kitiems. Taigi, šį pavasarį dėl filmavimo mes tiesiog pametėme galvas. Vietoj jų nešiojomės filmavimo kamerą, kuri viską fiksavo.“

IMG 2000TV vedėjos Kamilė ir Milda  tarsi tiesioginio eterio metu pristatinėjo sukurtas laideles, pasakojo apie kūrybinį procesą. Žiūrovams labiausiai patiko reklamos, kurias ,,gyvai“ anonsavo  Nedas, tiesioginiame eteryje interviu su Kasparu-pagrindiniu operatoriumi ir montuotoju.

Tad galima tik pasidžiaugti kūrybiniu procesu, subūrusius aštuntokus į vieną darnų ir atsakingą kolektyvą. Ypač daug ir kruopščiai dirbo Kamilė Danielevičiūtė, Milda Bendoriūtė, Toma Kauševičiūtė, Evelina Gabševičiūtė, Eglė Sederevičiūtė, Kasparas Jonaitis. Jie apdovanoto Padėkos raštais.

Aštuntokų darbu džiaugėsi Kūrybinių partnerysčių kuratorė Lilija Ūsienė, apie šio projekto įgyvendinimą įspūdžiais dalijosi aštuntokų auklėtoja ir istorijos mokytoja Odeta Dailidienė, lietuvių kalbos  mokytoja Danutė Aniulienė. Visi vieningai teigė, kad šis darbas paskatino aštuntokų atsakingumą, kūrybingumą, gebėjimą dirbti kartu su draugais.

Istorijos mokytoja Odeta Dailidienė ir lietuvių kalbos mokytoja Danutė Aniulienė