IMG 8299Chemijos mokytojai Alinai Damušytei kilo mintis surengti pamoką trečiokams. Į talką pasitelkusi šaunius  aštuntokus,  mokytoja mažiesiems mokiniams video filmuko pagalba paaiškino, kaip saugiai reikia elgtis norint eksperimentuoti su maisto produktais. Feliksas, Deimantas, Rimas, kaip jaunieji eksperimentatoriai, rimtai susikaupę vykdė pasiruoštas užduotis.

Mokiniai stebėjo cheminius reiškinius. Eksperimentavo su arbata, sultimis, citrinos rūgštimi. Trečiokai pamatė, kaip krakmolas ir jodas kaitinant ir šaldant keičia spalvą. Mažieji mokiniai aiškiai matė, kaip pakaitinus pieną ir rūgštį, sultis išsiskiria nuosėdos.

Trečiokai sužinojo, kodėl balionas ne kyla, o krenta žemyn. Stebėjo, kaip actas ištirpina kiaušinio lukštą. Patys į ugnį dėjo įvairių rūšių siūlus ir iš kvapo bei degimo mokėsi atskirti siūlų rūšis.

IMG 8290Mokytoja perspėjo, kad trečiokai atsargiai elgtųsi su degiomis medžiagomis. Negalima į liepsną purkšti dezodoranto. Vaikai sužinojo, kad net metalai dega. Buvo deginama šaltoji ugnelė. Vaikai pastebėjo, kad ne visos medžiagos sudega. Nosinė buvo išskalbiama vandenyje, po to pamirkoma spirite, laikiklyje uždegta, nesudegė.

Toliau buvo dar įdomiau. Laukė eksperimentai su buitiniais valikliais lauke. Deimantas pademonstravo, kas vyksta su indų plovikliu, mielėmis, Feliksas su Cola, Rimas su „Kurmiu“, folija.

Trečiokai buvo nustebinti ir sužavėti. Manau, ne vienas jau nuo dabar lauks kitų chemijos pamokų. Ačiū mokytojai ir jos talkininkams.

Trečiokų mokytoja
Virginija Kasparaitienė

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra