KP-logoKovo 5 dieną pas mus atvyko praktikė – ekologė Jolanta Uktverytė. Projektas „Gyvybės laboratorija“ tęsė savo veiklas.

3 klasės mokiniai pasaulio pažinimo pamokoje kalbėjosi tema: ,,Medžiagų kitimas. Vandens būsenos''. Mokytoja mokiniams paaiškino, kad vanduo gali būti trijose būsenose. Vanduo - skystis, dujos ir kieta būsena. Mokiniai ieškojo atsakymų, kada vanduo gamtoje būna skystas, kada pavirsta į dujas, kada sukietėja.

IMG 1668Kitą pamoką mokiniai jau praktiškai grupėse sėjo pasirinktas sėklas: špinatus, petunijas, bazilikus, kviečius. Buvo pasirinktos trijų rūšių žemės. Tai - miško, sodo žemė ir durpės. Vadovaujami mokslininkės mokiniai ištyrė vandens ir dirvų rūgštingumą.

Visiems buvo įdomu tapti jaunaisiais tyrėjais - sėti į skirtingas žemes gėlių ir daržovių sėklas. Dvi pamokos prabėgo labai greitai, mokiniai dirbo susidomėję. Toliau lauks rezultatų, kad galėtų palyginti, kaip sėklų daigumas priklauso nuo sąlygų.

Įdomios, kitokios pamokos vyko ir su devintokais, dalyvaujančiais projekte. Tai integruotos geografijos ir biologijos pamokos apie augalus, sėklas, dygimo sąlygas. Pirmosios pamokos metu geografijos mokytoja supažindino su kultūrinių augalų tėvynėmis, pasakojo apie įvairių augalų keliones į Europą.

IMG 1696Mokiniai buvo surinkę medžiagą apie nurodytus augalus, kuriuos žadame auginti atliekant tyrimą, papuošiant mokyklą. Moksleiviai paruošė skaidrių pristatymus, tad visi daugiau sužinojome apie pipirnę, salotas, kviečius, sulfinijas. Pristatydami savo skaidres, mokiniai akcentavo - kuo svarbūs mums šie augalai, kokių sąlygų reikia juos sėjant ir auginant. Praktikė Jolanta supažindino su Žemės menu. Antrąją pamoką paruošėme kabinetą, darbo priemones ir susiskirstę grupelėmis, sėjome pasirinktas sėklas. Norėdami palyginti, kokią įtaką turi žemė, tas pačios rūšies sėklas sėjome į skirtingas žemes – durpinę žemę, kompostinę ir miško. Ketvirtą variantą pasirinkome mišrią žemę, į kurią sėjo mokytojos.

Po šių veiklų vyko refleksija. Mokiniai išsakė savo lūkesčius - kokios veiklos šiame projekte jie pageidauja. Mokytojos ir praktikė aptarė tolimesnes veiklas ir projekto tęstinumą. Lauksime išdygstant pasėtų augalų, stebėsime atbundančią gamtą, fiksuosime pokyčius.