KP-logo7 a klasės projektas „Mokytis ir kurti per judesį, vaidybą ir repą“ įpusėjo. Ką nuveikėme? Nemažai knygų perskaitėme. Daug žaidėme, piešėme, rašėme, kūrėme, diskutavome. Projekto veikla griežtai orientuota į lietuvių kalbos ir tikybos dalykų turinį, nuolat stebima klasės vadovės Romaldos ir stropiai nuo A iki Z sustyguota kūrybos praktiko Tomo. Netinginiaujam!

Vasario 24-osios užsiėmimas vyko pagal nusistovėjusią darbotvarkę: susitikę su vadovu suaugę integruotieji detaliai aptaria būsimų darbų tikslus ir jau ankstesniame susitikime numatytas veiklas. Darbus su mokiniais kaip kaskart pradedame apšilimo žaidimais. Klasės vadovė veda žaidimą, skatinantį pagalvoti apie klasės draugus ir geriau juos pažinti, kūrybos praktikas pasiūlo kiekvieną grupės narį „įprasminti“ ant didelio žmogaus silueto, nurodant, kokiais gebėjimais kiekvienas pasižymi, kokia nauda iš jo gali būti kūrybos procese. Mokiniai pristato darbus kitoms grupėms, atsako į nuolat keliamą klausimą – ką mes patys sužinome apie save, kam mums tai reikalinga. Tikybos mokytoja Vilma išdalina vaikams ištraukas iš Šventojo Rašto. Šie grupėse kuria atitinkamas situacijas iš šių dienų gyvenimo. Pristatymai  pokalbis apie toleranciją, gailestingumą, pakantumą. Lietuvių kalbos mokytoja Rimutė veda žaidimą  apklausą iš skaitytų knygų. Mokiniai prisimena knygų veikėjus, situacijas, veiksmo aplinkybes. Po pertraukos – vėl darbai grupėse. Duodamas knygos pristatymo planas, suklaupę, sutūpę, sugulę ant grindų septintokai rašo, piešia pristatymus. Geriausiai pristatę ir daugiausiai perskaitę apdovanojami prizais. Užduodami namų darbai  sukurti (poromis) iš pasirinktos knygos scenarijų, veiksmą nukeliant į šias dienas. Intensyviai padirbėta, refleksijai beveik laiko nelieka, bet nereikia ir klausti, kiek procentų pastangų buvo įdėta  matėme, visas šimtas.

Mokytojai su kūrybos praktiku apžvelgia buvusias veiklas, kiek jos buvo tikslingos. Skirstomės darbus kitam užsiėmimui, planuojame. Pildome anketą: ką baigsime daryti, ką tęsime, ką pradėsime. Gerai ir mus Tomas į darbus įsuko!

Lietuvių kalbos mokytoja Rimutė Jievaitienė