KP-logoTrečius metus šalies mokyklose įgyvendinamas „Kūrybinių partnerysčių“ projektas, kuriame jau dalyvavo apie 4 tūkstančiai Lietuvos moksleivių – nuo pirmokų iki dvyliktokų. Projektą „Kūrybinės partnerystės“ inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija, iš dalies remia Europos socialinis fondas, projektą įgyvendina Ugdymo plėtotės centras. Projekto įgyvendinimo metu šalies mokyklose keičiasi pamokos: jas veda aktoriai, režisieriai, interjero dizaineriai, skulptoriai.

Anot Mildos Laužikaitės, „Kūrybinių partnerysčių“ vadovės, projekte dalyvaujantys menininkai, mokslininkai ir kitų sričių profesionalai kartu su mokytojais ieško būdų, kaip įprastus dalykus mokytis kitaip.

IMG 1483„Režisierius, dailininkus ir kitus kūrybos profesionalus mes vadiname kuriančiais praktikais. Jie mokyklose atlieka kūrybiškumo ambasadoriaus vaidmenį. Pavyzdžiui, kartu su vaikais kurdamas spektaklį, režisierius padeda turtinti jų žodyną, o geologas, atliekant vaikams specialius judėjimo pratimus, parodo, kaip formuojasi kalnai. Kūrybos praktikai parodo, kaip galima kūrybiškai naudoti pamokos laiką, klasės ir mokyklos erdves, kokiais būdais įmanoma skatinti vaikų mokymasi, domėjimasi”, – sako M. Laužikaitė.

Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje, kuri jau treti metai dalyvauja kūrybinių partnerysčių projekte, šiais mokslo metais dirbs trys kuriantys praktikai.

Tomas Dapšauskas - baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, aktorius ir šokėjas, jogos instruktorius, dalyvauja įvairiuose šiuolaikinio šokio, teatro ir kino bei socialiniuose projektuose Lietuvoje ir užsienyje. Tomas mūsų mokykloje dirbs su 7 a klase ir įgyvendins projektą „Mokytis ir kurti per judesį, vaidybą ir repą“. Projekto veikla bus integruojama į lietuvių kalbos ir tikybos mokomųjų dalykų turinį.

IMG 1494Daiva Valevičienė - dienraščio žurnalistė, 1990 m. buvo įkūrusi privatų laikraštį, 7 metus turėjo savo leidybos verslą, dirbo žurnalo moterims vyr. redaktore. Dabar rašo straipsnius įvairiomis temomis, rengia moderniomis metodikomis paremtus mokymus, domisi psichologija, tobulėjimo technikomis. Mokykloje praktikė Daiva, kartu su 8 b ir 10 klasių mokiniais, įgyvendins projektą „Per praeitį į ateitį“. Projekto veiklos integruojamos į lietuvių kalbos, dailės, istorijos dalykų turinį.

Jolanta Uktverytė - ekologinio klubo „Žvejonė“ narė, tarptautinės nevyriausybinės aplinkosaugos organizacijos „Young Friends of the EARTH Europe“ narė, „Aplinkosaugos mokslo, politikos ir valdymo“ magistrantė, neformalaus ekologinio ugdymo lektorė, keliautoja ir menininkė. Aktyviai dalyvauja tarptautiniuose jaunimo bendradarbiavimo projektuose kaip partnerė ir dalyvė, studijavo, buvo savanorė ir dirbo keliose ES šalyse. Mūsų mokykloje Jolanta dirbs su 3 ir 9 a klasių mokiniais bei įgyvendins projektą „Gyvybės laboratorija‘. Šio projekto veiklos integruojamos į 3 klasės mokomųjų dalykų bei 9 a klasės biologijos ir geografijos mokomųjų dalykų turinį.

Tikimės, kad žiemos pabaiga ir artėjantis pavasaris mūsų mokykloje bus kūrybingi ir darbingi. Laukiame gražaus kūrybos profesionalų, mokinių, mokytojų ir tėvų bendradarbiavimo, įspūdingų pamokų, įdomių projektų, malonių akimirkų.

Rita Murauskienė
Lilija Ūsienė