PIEŠINIŲ KONKURSAS „ŽEMĖ – ŽMONIŲ PLANETA“

Mokslo paslapčių skrynią pirmieji atvėrė pradinių klasių mokiniai. Išklausę mokytojų pasakojimus, apie mokslo ir technikos pasiekimus Lietuvoje bei pasaulyje, po vieną ir grupėmis mažieji piešė piešinius tema „Žemė – žmonių planeta“. Piešiniuose atsispindi viskas: pokyčiai žemės gamtoje, gyventojų buityje, gyvenime... Tačiau geriau pasižiūrėti pradinukų piešinius ir pamatysite patys...

Daugiau piešinių-->>

TIRIAMIEJI  DARBAI  GAMTOJE

Medžių aukščio nustatymas

Tikslas: susipažinti su medžio aukščio nustatymo būdais, praktiškai nustatyti medžių, augančių prie mokyklos aukštį.

Eiga:

1. Kabinete susipažinome su medžių aukščio nustatymo būdais –a) pasilenkus ir per tarpkojį žiūrint į medžio viršūnę nustatyti atstumą iki medžio; b) pagal šešėlio ilgį žemę įsmeigtą lazdą, kurios ilgis yra žinomas.

2. Tyrimą atlikome prie mokyklos. Pasirinkome medžius ir nustatėme jų aukštį. Šį tyrimą atliko 8 klasės gamtininkės kartu su šeštokais. Vienas mokinys atsistojo pasirinktu atstumu nugara į medį, kurio aukštį matavo (ąžuolą, beržą, pušį). Pasilenkė ir per tarpkojį pasižiūrėjo į medį kol pamatė jo viršūnę. Pasižymėjo vietą, kur stovėjo. Medžio aukštis H lygus atstumui nuo medžio iki pažymėtos vietos. Atstumą matavo žingsniais, žinant, kad vidutinio žingsnio ilgis L yra lygus: L=h/4+0,37  kur h yra žmogaus ūgis metrais.

Atliko skaičiavimus ir nustatė prie mokyklos esančių medžių aukštį:

Beržas – 17 metrų; pušis – 11 metrų; ąžuolas – 25 metrai.

Medžio aukščio ir jo amžiaus priklausomybės nustatymas

Tikslas: nustatyti priklausomybę tarp medžio aukščio ir jo amžiaus.

Medžiagos ir priemonės: matavimo juosta, pieštukas, skaičiuotuvas.

Eiga:

1. Kabinete išsiaiškinome kaip galime nustatyti lapuočių medžių amžių. Užsirašėme formulę, kurią naudosime skaičiavime.

A=(D/2+D/3): 2, kur A – medžio amžius, D – Medžio skersmuo cm 1,5 m aukštyje nuo žemės.

1. Išmatavo pasirinktus medžius – ąžuolą ir beržą, 1,5 m aukštyje. Atlikę skaičiavimus, nustatėme, kad:

Ąžuolo, augančio prie mokyklos,amžius yra 93 metai; Beržo, augančio prie mokyklos, amžius yra 42 metai.

Tyrimą atliko 8-tos bei šeštos klasės moksleiviai