Tarptautinė raštingumo diena švenčiama UNESCO iniciatyva. Šią dieną minimi ir pagerbiami tie, kurie atnešė pasauliui raštingumą, ir visi mokytojai, kurie dabar moko kitus.

Remiantis 2009 m. Jungtinių Tautų vystimosi programos pranešimu, 2009-aisiais didžiausias raštingumo lygis užfiksuotas Kuboje, Estijoje ir Latvijoje, kur 99,8 proc. vyresnių nei 15 metų gyventojų yra raštingi. Lietuvoje šis procentas siekia 99,7. Daugumoje Europos Sąjungos šalių, taip pat Amerikoje, šis rodiklis siekia 99,0 procento. Mažiausias raštingumas nustatytas Afrikos šalyse, ten jis siekia tik 23-29 proc.

Raštingu vadinamas žmogus mokantis rašyti ir skaityti. Keliant aukštesnius reikalavimus, raštingas žmogus turi sugebėti suprasti bei įvairiose situacijose naudoti atspausdintus ir parašytus duomenis, gebėti rišliai bendrauti, skaičiuoti. Be to, kalbininkai pasakytų, kad raštingas žmogus turi sugebėti taisyklingai rašyti ir kalbėti.

Minint Tarptautinio raštingumo dieną Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje visose vyresnėse (5-10) klasėse buvo rašomi diktantai. Atkreiptas dėmesys ne tik į taisyklingą, bet ir į tvarkingą bei gražų raštą. Geriausiai parašė 7b klasės mokinys Vilius Jurkšaitis bei 9a klasės mokinė Laura Brazaitytė. Jie yra raštingiausi Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos mokiniai. Gražiai, tvarkingai rašo, mažai klaidų daro ir daugelis kitų mokinių: Vaida Mankutė, Edvinas Kutkaitis ir Nojus Norvilas iš penktosios klasės, Saulė Dumčiutė, Monika Sember, Justė Remeikaitė, Povilas Užupis ir Darius Bugys iš šeštųjų klasių, Kamilė Skėrytė, Tomas Ignatavičius, Samanta Jelisiejavaitė, Kamilė Bybartaitė, Ugnė Samajauskaitė ir Lina Dailidaitė iš septintųjų klasių, Feliksas Remeika, Gabrielė Būdžiūtė, Raminta Jašinskaitė, Deimantė Jurkšaitytė, Kamilė Danielevičiūtė, Evelina Gabševičiūtė, Milda Bendoriūtė iš aštuntųjų klasių, Gintarė Patašiūtė, Janina Leveckytė, Simona Soltytė ir Dainius Indriūnas iš devintųjų klasių, Tautvydas Mickevičius, Rolandas Bugys ir Sandra Stasiūnaitytė iš dešimtosios klasės.

Gelgaudiškio pagrindinė mokykla didžiuojasi raštingais mokiniais.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Danutė Aniulienė