Jau devintąjį kartą rugsėjo mėnesį penkiuose Lietuvos miestuose vyksta Mokslo Festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiai.  Rugsėjo 14 dieną  į  mokslo festivalį išskubėjo grupė vyriausiųjų mūsų mokyklos mokinių (10 ir 12 klasė). Ši diena buvo skirta renginiams Kauno technologijų universitete (KTU): Fundamentaliųjų mokslų, Telekomunikacijų ir elektronikos fakultete.  Užsiėmimai vyko daugiausia informatikos, fizikos, biologijos  ir chemijos temomis, turėjome galimybę pamatyti daug įdomių eksperimentų, išklausyti keletą paskaitų apie technologijų pradžią, ultragarsą, plazminius garsiakalbius, šviesolaidinį internetą ir kt... Pamatėme, kur ir kaip dirba mokslininkai bei  studentai, aplankėme laboratorijas, sužinojome, kaip veikia įvairūs tyrimams atlikti skirti prietaisai, abiturientams buvo suteikta informacija apie studijų programas šiame universitete, aplankėme fizikos katedros muziejų. Galėjome ne tik stebėti bei klausytis pristatymų, tačiau norintieji galėjo juose dalyvauti: diskutuoti su mokslo darbuotojais aktualiomis temomis, eksperimentuoti KTU moksleivių laboratorijoje, tirti, kaip akies tinklainėje susiformuoja vaizdas, išgirsti ultragarsą, matuoti pH įvairiuose tirpaluose, susipažinti su stovinčiąja banga, nustatyti jos greitį ištemtoje stygoje, projektuoti tilto modelius, ir taip prisiliesti prie mokslo pasaulio. Šiame renginyje mes daug ką pamatėme ir sužinojome, pramankštinome savo smegenėles bandydami suprasti įdomiuosius eksperimentus bei smagiai praleidome laiką.

12 kl. mokinė Gertrūda Rudaitytė