Liepos 13-oji – džiaugsmo šventė Gelgaudiškio vidurinėje mokykloje. Atestatai įteikiami 55-ajai abiturientų laidai. Šypsenos ir graudulys, pasididžiavimas ir liūdesys… Išskrenda dar vienas baltų žuvėdrų būrys.

55-oji laida ypatinga. Visada ir visur aktyvios mergaitės ir išleistuvėms ruošėsi atsakingai. Šventė prasidėjo bažnyčioje šventomis mišiomis kaip padėka už sėkmę per egzaminus ir visus mokslo metus. Baltais popieriniais paukščiais pačių mergaičių papuoštoje bažnyčioje ypač jautriai skambėjo gerbiamo kunigo pamokslo žodžiai, pakiliai visus nuteikė kultūros namų direktoriaus Edgaro giesmės.

17 valandą prasidėjo iškilmingas aktas Gelgaudiškio vidurinės mokyklos salėje, kuri vos sutalpino mokytojus, draugus, pažįstamus, šeimos narius. Palydimi olimpiadininkai, sportininkai, menininkai, puikiai besimokantys, mieli, nuoširdūs, mylimi jaunuoliai į savarankiško gyvenimo kelią. Skambant muzikai dvi ką tik iš Moksleivių dainų šventės grįžusios šokėjėlės Linutė ir Ievutė įneša atestatus. Pavaduotoja Diana džiaugiasi egzaminų rezultatais. Ir čia jau reikia stabtelėti – to dar mažoje kaimo mokykloje, kurią prireikė uždaryti, nebuvo. Penkios mergaitės baigia su pagyrimu: Gintarė Vaičaitytė, Akvilė Vaičaitytė, Marija Rinkevičiūtė, Aušra Višinskaitė, Ramunė Rogačiūtė. Iš egzaminų gauti 4 šimtukai: Gintarė Vaičaitytė – iš matematikos ir chemijos, Aušra Višinskaitė – iš biologijos, Marija Rinkevičiūtė – iš istorijos. Daugiau kaip dešimt įvertinimų iš įvairių dalykų perkopė 90 balų: G.Vaičaitytė –anglų, biologijos, A.Višinskaitė – lietuvių k., matematikos, A.Vaičaitytė –lietuvių k., matematikos, istorijos, M.Rinkevičiūtė –lietuvių k., matematikos, R.Rogačiūtė – lietuvių k., istorijos, V.Aniulytė – lietuvių k. Visi moksleiviai gavo atestatus. Geriausių mokinių atvyko pasveikinti ir Šakių rajono mero pavaduotoja R.Rauktienė. Tokie aukšti pasiekimai – tai ilgo, nuoseklaus darbo vaisius – kitaip ir būti negali: tik nugalėjus visas kliūtis galima pasiekti aukštumas. 55 - osios laidos abiturientams skirti plojimai – meilės, simpatijos ir pagarbos ženklas.

Gavę atestatus abiturientai dar nepaliko scenos. Dvylika metų dainavę, vaidinę, groję jie ir dabar paruošė puikią atsisveikinimo kompoziciją. Du šimtukus gavusi Gintarė savo kalboje pabrėžė mokslo ir darbo svarbą, pianino garsais į žiūrovų širdis pasibeldė Marija, visas būrys mergaičių skambiais balsais prabilo apie Mažąjį Princą, kuris jau pasiruošęs palikti savo planetą ir iškeliauti į platųjį pasaulį. Padėkos žodžius auklėtojai Alinai Damušytei, tėveliams, mokytojams, direktoriui ir pavaduotojoms, mokyklai lydėjo gėlių žiedai, dainos, gitaros akordai.

Pabaigoje į sceną pakilo Marijos tėvelis Gintaras Rinkevičius, kuris padėkojo visiems, padėjusiems užauginti šiuos puikius vaikus ir palinkėjo, kad mokykla sėkmingai gyvuotų ir toliau.

Šventinis brandos atestatų įteikimų aktas baigėsi. Mažieji princai ir princesės paliko mokyklą, bet jų šviesa neužges. Jie liks čia kaip tikslo siekimo, didžiulio noro būti geriausiems ir nenusakomo darbštumo pavyzdys. Ir kaip visų mūsų pasididžiavimas. Tegul pildosi jų visų norai, dvyliktą valandą išskridę degančiais žibintais į dangų.

Nuotraukos--->>>

Danutė Aniulienė