Šių metų balandžio 12 d. Prienų raj. Skriaudžių pagrindinė mokykla ir Prienų švietimo centras norėdami paskatinti mokinių domėjimąsi mokslu: skleisti gamtos, technikos, humanitarinių, socialinių, meninių ir kitų dalykų žinias, ugdyti  kūrybinius, kritinio mąstymo ir tiriamojo darbo įgūdžius bei gebėjimą savarankiškai spręsti problemas organizavo  respublikinę 1-10 klasių mokinių projektinių darbų konferenciją „Projekto metodas pamokoje“. Šioje konferencijoje paskatinti savo mokytojų  nusprendėme dalyvauti ir mes, gelgaudiškiečiai. Į Skriaudžius vežėme du projektus: 2 klasės mokinių projektą „ Ko reikia, kad augtum sveikas ir laimingas“, kurį pristatinėjo antrokės Iveta Česnulevičiūtė ir Gintarė Ambrazevičiūtė (mokytoja Virginija Kasparaitienė) bei „Šilupės upelio ekologinės būklės tyrimą“, kurį pristatinėjau aš, 6a klasės mokinys Tomas Ignatavičius (mokytoja Rita Murauskienė).

Nuvykę į Skriaudžių pagrindinę mokyklą buvome labai draugiškai sutikti bei pavaišinti šilta arbata ir sausainiais. Vėliau sužinojome, kad visi dalyviai suskirstyti į dvi sekcijas: pradinių klasių ir 5-10 klasių bei projektus pristatinėsime skirtingose patalpose. Pradinių klasių sekcijoje pristatymui buvo užregistruoti 9 projektai. Mūsiškės mergaitės savo projekto pristatymą drąsiai pradėjo antrosios.

5-10 klasių sekcijoje buvo pristatoma 11 projektų, iš jų tris projektus pristatinėjo patys skriaudiškiai. Mane labai sudomino Kauno Žaliakalnio progimnazijos aštuntokių pristatytas projektas „Padėk beglobiui keturkojui“. Mano pristatomu projektu labai domėjosi konferencijos žiūrovai, nes po pristatymo uždavinėjo gana nemažai įvairiausių klausimų. Kiekvienas pranešėjas ir jam projektą padėjęs rengti mokytojas buvo apdovanoti atminimo paukšteliais ir padėkos raštais už dalyvavimą konferencijoje.

Po projektų pristatymo komisijai išėjus pasitarti, visi dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti arbata, kava, sumuštiniais bei saldumynais. Pasistiprinę laiko neleidome veltui, nes skubėjome į salę žiūrėti filmo apie gamtos katastrofas. Tad laikas kol komisija vertino mūsų projektus visai neprailgo.

Vertindama projektus komisija atsižvelgė į darbo originalumą, atlikimo moksliškumą, meistriškumą, kruopštumą, aktualumą, inovatyvumą, atlikimo savarankiškumą, projekto tęstinumą, pateikimo vaizdą bei gebėjimą pristatyti, diskutuoti su komisijos nariais įgyvendinto projekto tema. Mes, gelgaudiškiečiai, labai apsidžiaugėme, kai komisijos pirmininkė paskelbė, jog dėl abiejų Gelgaudiškio vidurinės mokyklos projektų visų komisijos narių nuomonės sutapo ir jie skelbiami nugalėtojais savo amžiaus sekcijose. Mes, mokiniai ir mūsų mokytojos, buvome apdovanoti nugalėtojų diplomais bei dovanomis ir apipilti pagyromis. Važiuodami namo visi dalinomės patirtais įspūdžiais ir pergalės džiaugsmu su mus vežusiu Ivetos tėveliu Linu, kuris mus visus užvežė į kavinę ir pavaišino.

Už šią puikią pergalę nuoširdų ačiū tariame mums projektus padėjusioms atlikti mokytojoms Virginijai Kasparaitienei ir Ritai Murauskienei bei antrokės Ivetos tėveliui Linui už patogią kelionę ir vaišes kavinėje.

Tomas Ignatavičius
6 a klasės mokinys